Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

19.03.2023

Богослужіння Хрестопоклонної Неділі очолив Священноархімандрит Лаври

063У недільний день Святої Чотиридесятниці, який називається Хрестопоклонним, Божественну Літургію на площі перед Хрестовоздвиженським храмом Києво-Печерської Лаври очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Під час богослужіння Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Обухівський Іона, архієпископ Арцизький Віктор, ректор КДАіС архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія та гості монастиря у священному сані.

Напередодні увечері Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври очолив всенічну з виносом хреста у храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського.

За традицією під час цього богослужіння після співу великого славослів’я під спів «Святий Боже» з вівтаря виноситься Хрест Господній для поклоніння віруючих, щоб кожен, дивлячись на нього і молячись Розп’ятому на ньому за нас Христу, духовно зміцнювався у дні Великого посту, просячи благодатної допомоги.

Також під час поклоніння святині, а також у недільний день на Божественній Літургії замість Трисвятого перед читанням Апостола співається особливий піснеспів: «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико…».

Після читання Євангелія на Літургії Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звернувся до численної пастви з первосвятительським словом, нагадавши про значення для православних Хреста Господнього.

«Святий Животворящий Хрест є тим духовним жезлом, на який ми повинні спиратися в подальшому проходженні дорогою Святого Великого посту, — відзначив Предстоятель УПЦ. — Хрест Господній є джерелом живої благодатної сили, тому що на ньому за Своєю волею розіп’явся наш Спаситель і Господь, на ньому Він знищив рукопис наших гріхів. На Хресті Він звільнив нас від диявола. Зі знаряддя прокляття Хрест таким чином став знаряддям слави, благодатної Божественної сили».

Також Священноархімандрит Лаври закликав усіх до молитви за Печерський монастир: «Над цією святою обителью сьогодні згустилися хмари випробувань, і Лавру хочуть відібрати. Наша Церква збудувала цей монастир, піднімала його з руїн. Вірні нашої Церкви, особливо ченці, звели її з руїн після закриття у 60-х роках минулого століття.

Прошу вас, дорогі брати і сестри, стати на молитву, помолитися посилено за нашу країну, владу, воїнства та весь народ, щоб Господь благословив усіх нас миром. Особливо потрібно піднести молитви за братію та Намісника, щоб Господь дарував їм милість залишитися на цьому місці і продовжити тут подвиг, якого люди не бачать, але який приносить усім користь подвиг молитви за свою землю, Батьківщину і народ, і головне, щоб Господь дав пізнання істини і привів до вічного спасіння.

Нехай благословить Господь це місце і всіх, хто перебуває тут, і збереже Святу Лавру в істині та правді!»

За богослужінням була звершена дияконська хіротонія.

Після закінчення Літургії всі віруючі вклонилися хресту, потім Блаженніший Владика Онуфрій привітав архієреїв, братію і всіх віруючих зі святом, причасників — з прийняттям Тіла і Крові Христових і прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: