Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

05.02.2017

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив богослужіння в Неділю про митаря і фарисея

У Неділю, коли відзначається Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Його Блаженству співслужили митрополит Луганський і Алчевський Митрофан (глава відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ), митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (ректор Київської духовної академії і семінарії), а також братія і гості обителі в священному сані.

Напередодні ввечері в тому ж храмі Блаженніший Владика очолив всенічне бдіння.

Після читання Євангелія на Літургії Митрополит Онуфрій звернувся до пастви з архіпастирським словом, в якому розповів про те, яка буває у нас молитва. Найбільш частою молитвою на устах і в серці віруючого належить бути подячній, але вона зустрічається рідше за інші, «…хоча ми завжди повинні дякувати Богові». За нею йде покаянна, а далі — прохальна.

Але зазвичай саме прохальна займає домінуюче становище в житті людини. Приклад розкаюваного митаря в притчі нагадує, яка потрібна молитва. Особливо під час посту — часу очищення від гріховної скверни, покаянна молитва повинна бути основною у нас. «Боже, будь милостивий до мене грішного!» (Лк. 18:13), — так ми покликані взивати до Господа.

Навпаки, треба остерігатися молитися без самоосуду, як це робив фарисей, який вважав себе праведником. Він забув про те, що всі його добрі, благочестиві вчинки були «зроблені за допомогою сили Божественної благодаті», — нагадав Предстоятель.

Коли людина приносить покаяння Богу, то Він відповідає на її молитви. Митрополит Онуфрій нагадав, що Господь очікує, коли людина сама до Нього звернеться з молитвою, після якої Він «…очищає її Своєю благодаттю і робить здатною правильно сприймати і відчувати духовний світ, розуміти, що є світлим, а що — темним».

Предстоятель УПЦ побажав, щоб усі вірні слідували за новомучениками і сповідниками, які зміцнювалися вірою, і тому їм були дані Господом сили переносити насилля над ними і муки, щоб «…Господь допоміг завжди жити згідно з Законом Божим, навіть якщо доведеться постраждати і зазнати поневірянь».

Під час Літургії були піднесені сугубі молитви за всіх, хто «в годину лютих випробувань і гонінь смерть прийняли».

Після закінчення богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував архіпастирям і братії, що співлужили, за молитви і закликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: