Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

26.06.2022

«Церква там, де є мученики і сповідники»

001В Неділю 2-гу після П’ятидесятниці, коли Православною Церквою особливо вшановуються святі, що на Русі просіяли, богослужіння були звершені в головних соборах Києво-Печерської Лаври.

Напередодні ввечері братське всенічне бдіння (а наступного дня – Божественну Літургію) у храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських з Трапезною палатою очолив духівник обителі архімандрит Антоній.

У Великій церкві святкове богослужіння звершив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Під час Літургії Наміснику Києво-Печерської Лаври співслужили братія та гості монастиря у священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих з архіпастирським словом, розповівши про історію християнства у Київській Русі.

«Після зішестя Святого Духа на апостолів, – нагадав Намісник, – у кожну країну дійшла добра звістка про наше спасіння. І ми не були позбавлені цієї благодаті. Святий апостол Андрій, прийшовши з проповіддю на наші землі, поставив тут хрест і сказав, що безліч церков буде зведено в цьому великому граді і тут засяє слава Божа. Так, згодом, святі рівноапостольні княгиня Ольга та князь Володимир шукали цієї благодаті Божої для нашої країни та знайшли її в Церкві Христовій, просвітившись Євангельським вченням та хрестивши наш народ у Православній вірі.

Церкві нашій вже понад дві тисячі років. Тому не вірте тим, хто каже, що їх церква утворена кілька років тому. Істинна Церква там, де є мученики і сповідники, де простежується двохтисячолітня історія християнства і є апостольська спадкоємність. Церква не там, де вбивають і насильно відбирають храми, піднімають руку на Христа та Його вірних чад.

Тому підемо, дорогі брати і сестри, зі святими апостолами за Христом, щоб і нам у спасительному кораблі Христовому безпечно перепливти бурхливе житейське море і досягти тихої пристані Царства Небесного!»

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

Після богослужіння Намісник Лаври привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і преподав напуття та архіпастирське благословення всім, хто зібрався сьогодні у храмі для молитви.

Нагадуємо, сьогодні ввечері о 16.00 буде перенесено мощі сщмч. Володимира (Богоявленського) з Дальніх печер до Трапезного храму, після чого буде звершуватися всенічне бдіння.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: