Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

11.06.2017

«Життя угодників Божих — краща проповідь»

101У першу неділю Православна Церква звершує святкування «…всім святим по всій вселенній».

Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у святковий день очолив братське уставне богослужіння і звершив Божественну Літургію в співслужінні духовенства обителі в Хрестовоздвиженському храмі Лаври.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до віруючих з архіпастирським словом, в якому нагадав про майбутній Всезагальний Суд і воздаяння, коли «…прийде Син Людський у славі Свого Отця з Анголами Своїми, і тоді віддасть кожному згідно з ділами його» (Мф. 16:27). Тому «…найголовніше в нашому житті — спілкування з Богом і спадщина життя вічного, яка чекає на щиро віруючу людину», – підкреслив владика Павел. «Сьогодні — торжество віри Христової. Кого величає Церква в це свято? Сьогодні поминаємо наставників наших, які працювали заради нас. Найкраща проповідь — життя угодників Божих. Вони не мали в своєму серці злоби і ненависті, нікого не засуджували, не грабували, не принижували, в кожному бачили образ Божий. Вони досягли вершини духовності, ніякі випробування і біди їм були не страшні.

І зараз ми бачимо, як, незважаючи на всі випробування, Церква Христова процвітає за їх молитвами. Перш за все — за клопотанням Пресвятої Богородиці, від Якої народився наш Господь.

На відміну від інших конфесій, які стверджують, що досить просто вірити в Бога, поговорити про Нього, за словами владики Павла: «…шлях до Раю лежить через Голгофу, шлях Христа — шлях християнина. Тісні врата ведуть до Царства Небесного, і не всі можуть ними увійти».

На завершення наставляння митрополит Павел побажав завжди закликати на допомогу «…всіх святих, хто представ перед Богом за сповідання віри і отримав відплату праведників. Нехай вблагають вони Господа, щоб і ми у свій час стали спадкоємцями Царства Небесного».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: