Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.01.2017

Неділя після Богоявлення

У недільний день Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври звершив Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі обителі в співслужінні братії монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері (а в сам день — Божественну Літургію) в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння. Його Блаженству співслужили Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, ректор Київської духовної академії і семінарії митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Ірпінський Климент.

Після читання Євангелія на ранній Літургії митрополит Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, в якій вказав на те, що «тільки чисте серце вміє дякувати Богу за всі Його великі благодіяння. І таке серце бачить, що в світі не все само собою відбувається, але за Промислом Божим. Ми повинні жити по заповідях Божих. Господь знає серце людини, і Він знає, що людина здатна понести. І на цьому шляху, який часто буває нелегким, ми безперестанно повинні дякувати Богу. Людина, яка думає, що вона сама чогось досягла, лукавить, обманює себе. Тільки Божа милість і милосердя ведуть людину, оберігаючи її».

Розповів владика Павел про те, як Господь в тридцятирічному віці вийшов на суспільне служіння, як Він проповідував, навчав, дав новий закон любові, зробив безліч чудес. І все це було зроблено для нас і для нашого спасіння.

«Яку б ми не починали справу, — продовжив  митрополит Павел, — ми повинні закликати на допомогу Того, Хто є Основоположником всьому Всесвіту. І тоді людині буде легко йти своїм шляхом. Головне, не забувати дякувати Богові, завжди і безперестанно, очищаючи свою душу. І Церква закликає всіх нас щохвилини до покаяння, до передчуття майбутніх вічних благ. Не потрібно шукати Царство Боже десь далеко. Воно — в храмі, воно — в наших серцях, воно — в Євангелії. І якщо ми читаємо Святе Письмо, воно наповнює нашу душу благодатною звісткою. Дяка Богу за всі Його благодіяння, і щоб, перебуваючи в храмі, на порозі Царства Небесного, не позбутися за своїм недбальство його і в житті грядущого віка».

На завершення богослужіння Намісник обителі подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав тезоіменитого архімандрита Филипа з днем небесного покровителя, а також закликав на всіх молільників Боже благословення.

Фото ієродиякона Інокентія (Семенцова)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: