Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

18.09.2022

Неділя 14-та після П’ятидесятниці. Пам’ять прор. Захарії та прав. Єлисавети

012Напередодні 14-го недільного дня після П’ятидесятниці богослужіння всенощного бдіння були звершені у головних храмах Києво-Печерської Лаври.

У святковий день Божественну Літургію у храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських із Трапезною палатою очолив духівник монастиря архімандрит Антоній у співслужінні духовенства обителі.

Соборні богослужіння у Великій церкві звершив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Наміснику Києво-Печерської Лаври співслужили братія та гості монастиря у священному сані.

001Після читання Євангелія на Божественній Літургії владика Павел звернувся до пастви з архіпастирським словом, нагадавши житіє праведних батьків святого Іоанна Предтечі, а також пояснивши притчу Спасителя про званих на вечерю. «Євангельська притча цього дня, дорогі браття і сестри, безпосередньо стосується кожного з нас, — продовжив Намісник Лаври. — Ми всі покликані Господом Богом на шлюбний бенкет у Царстві Божому. Він нас нічим не скривдив, дав усі необхідні таланти, усі дари Своєї благодаті в церковних Таїнствах та благословення на життєвому шляху.

Але який наш шлюбний одяг, одяг нашої душі, тобто наші справи по вірі? Чи маємо ми лагідність, милосердя, терпіння, любов до Бога і ближніх? Господь не за наші заслуги полюбив нас і довготерпить через велике Своє людинолюбство. Тому поспішимо одягнутися в той одяг, який дозволить нам перебувати в палаці шлюбному Царства Небесного, де прославимо Пресвяте ім’я Святої Трійці на віки віків!»

008Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

На завершення богослужіння Намісник Лаври митрополит Павел привітав священнослужителів, що співслужили, та всіх віруючих зі святковим днем, причасників з прийняттям Тіла і Крові Христових та прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: