Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

30.10.2022

Неділя 20-та після П’ятидесятниці

003Напередодні 20-го недільного дня після великого свята Зішестя Святого Духа на апостолів богослужіння всенічного бдіння були звершені в соборах Лаври.

У сам день свята братську Літургію у храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських із Трапезною палатою очолив духівник обителі архімандрит Антоній.

Митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив богослужіння у Великій церкві. Наміснику Києво-Печерської Лаври в Успенському соборі співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, братія та гості монастиря у священному сані.

Після читання євангельського зачала про Сіятеля слова Божого владика Павел промовив слово проповіді, пояснивши значення притчі Господньої. «Ми не даємо можливості рости зерну благовістя, всіляко заглушаючи його своїм життям та порожніми справами, — продовжив владика Павел. — Будемо просити, дорогі браття і сестри, щоб Дух Святий так удобрив і допоміг пом’якшити наше серце, щоб сльози покаяння дали можливість прорости добрим плодам. Так нехай згаснуть наші пристрасті як вогонь від води, і тоді зможемо добрими справами виростити духовну плантацію запашних квітів і поживних рослин, щоб і нас Господь прийняв у райські обителі, де царює вічна радість і всі святі прославляють Отця і Сина і Святого Духа на віки віків!».

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру та тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога та супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

Після богослужіння митрополит Павел подякував владиці Пантелеїмону та священикам, що послужили, за молитви, привітав усіх з Малою Пасхою, причасників — з прийняттям Животворящих Таїн Христових і прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: