Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

13.09.2017

Про несумісність церковних свят з марновірствами говорили на молодіжній зустрічі

003Зустріч православної молоді в Печерській обителі пройшла в день свята всіх преподобних отців, що спочивають нетлінними мощами в Дальніх печерах Києво-Печерської Лаври. Традиційно куратор зборів ієромонах Гліб звершив спочатку акафістний спів Пресвятій Богородиці.

Розповідаючи про житіє прп. Феодора Печерського, пам’ять якого нещодавно звершувалася, ієродиякон Анатолій привів в приклад подвиг святого, а саме його мученицьку кончину. Але перед цим майбутній мученик впав у сильну спокусу — він «приніс чималу печаль і тугу про маєток, розданий жебракам, приводячи йому на думку довгі роки життя, знемогу плоті і убогість монастирської їжі. І почав він від скорботи переходити в розпач, перебуваючи в замішанні убогістю, і довго затьмарював його ворог, і цю скорботу він явно відкривав своїм друзям».

Потім на обговорення було поставлено питання про існування в навколоцерковному середовищі стійких марновірств до деяких святкові днів.

Для багатьох це була дуже актуальна тема, тому що наступного дня вся Повнота Православної Церкви згадує великого Пророка і Хрестителя Господнього Іоанна, який був усічений мечем. На жаль, віруючі люди постійно зустрічаються з тим, що такі події супроводжуються не тільки молитовним зверненням до святих, але і марновірствами — «бабськими байками», що знаходять лазівки в незміцнілих умах.

Згадавши про деякі забобони, що відносяться до святкування пам’яті Іоанна Хрестителя (наприклад, про те, що нібито в цей день не можна нічого різати ножем), о. Анатолій закликав проявляти мудрість і терпіння, якщо довелося мимоволі стати свідком проявів таких хибних думок. Він сказав: «До свята марновірства не мають ніякого відношення. Головне — це вести благочестиве життя, наслідувати віру святих».

На питання про те, чи можна виконувати в святковий день повсякденні робочі обов’язки, отець Анатолій порадив: «Якщо зобов’язані щось робити, то потрібно виконати. Але якщо є така можливість, то краще відкласти на наступний день. А день свята присвятити справам милосердя і молитві».

З обговорюваних тем викликало жвавий інтерес питання про те, що не завжди допомагає молитва за ближніх. На захист цієї точки зору був висунутий аргумент зі Священного Писання про те, що ніхто не дасть викуп за брата.

Розставивши точки над «i» в цьому неоднозначному затвердженні, учасники бесіди прийшли до колективного рішення після всебічного розгляду: «Людина повинна жити за заповідями, особисто на людині лежить відповідальність за себе, тому треба самій намагатися виправитися. Якщо людина сама свідомо відкидає допомогу Божу в спасінні, то вона її не отримає, тому що Господь Своєму творінню дав можливість вільного вибору. Але оточуючі не повинні судити людину, не знаючи обставини її життя і всі її добрі справи. Але очевидно, що Бог допустив спілкування з близькими людьми, в різному ступені наближеними до Бога, для взаємної користі. Тому потрібно старанно молитися за близьких».

Закінчивши обговорення, для всіх, присутніх в цей день на зустрічі, один з її учасників Андрій прочитав вірш Блаженнішого Митрополита Володимира, нині покійного Предстоятеля УПЦ, про швидкоплинність часу, відведеного Богом нам на землі.

Браття і сестри, запрошуємо відвідати наші зібрання нових учасників для обговорення питань на духовно-моральні теми. Нагадуємо про те, що дотримання вимог до форми одягу в монастирі відноситься до всіх без винятку відвідувачів Лаври.

Наступна молодіжна зустріч відбудеться 17 вересня поточного року в актовому залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: