Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

05.10.2018

«Пресвята Діва безперестанно радіє за кожного з нас, якщо ми щиро молимося Спасителю»

003У день особливого вшанування ікони Пресвятої Богородиці «Услишательниця» глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в жіночому монастирі на честь ікони Божої Матері «Услишательниця» села Фасова Макарівського району Київської області.

Його Високопреосвященству співслужили митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, архієпископ Боярський Феодосій, архієпископ Бородянський Варсонофій, архієпископ Фастівський Даміан, архімандрит Кирил (Білан), численне духовенство на чолі з благочинним Лаври архімандритом Антонієм.

002Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до всіх, хто молився за богослужінням, зі словом проповіді, сказавши: «Сьогодні, дорогі браття і сестри, нас зібрала Божа Матір в цьому святому храмі, щоб ще і ще раз розрадити кожну людську душу Своїм Материнським благословенням. І кожен раз, коли ми звершуємо богослужіння в цей день, читанню Апостола передують слова “…Величає душа Моя Господа, і радіє Мій дух у Бозі, Спасі Моїм” (Лк. 1:46-47). Ці слова промовила Сама Божа Матір, і що може бути більше, коли мати молиться за своїх дітей? Пресвята Богородиця завжди просить і благає Свого Сина за нас, величаючи Його. Пресвята Діва безперестанно радіє за кожного з нас, якщо ми щиро молимося Спасителю.

Можна забути про що завгодно, але правду Божу потрібно проповідувати скрізь і всюди, як це робила Пресвята Богородиця і святі апостоли.

І нехай зле серце не хоче приймати Бога, але одне слово про божественну благодать здатне змінити внутрішній світ людини і життєвий шлях кожного з помилкового на добрий».

005Також розповів владика Павел і про історію ікони Пресвятої Богородиці «Услишательниця», оригінал якої зберігається на Святій Горі Афон з XIV століття, і про ті чудеса, які відбувалися і продовжують відбуватися від цього чудотворного образу.

«І недарма в цей непростий для нашої країни час з’явилася ця чудотворна ікона і в цьому святому храмі, — продовжив митрополит Павел, — Божа Матір в своєму образі з’явилася для того, щоб привести всіх нас до Свого Сина, щоб вислухати всі наші прохання і молитви, щоб почути нас. Тільки Вона має це велике дерзновіння перед Богом просити за всіх і завжди.

004І сьогодні ми просимо Божу Матір в першу чергу про спасіння своєї душі. Ми часто просимо здоров’я, яке нам так необхідне, але ми бачимо здорових людей, які роблять непотрібні вчинки. І навіть якщо вони весь світ придбають, але навіщо це потрібно, якщо душа їх загине?

Існує безліч чудотворних ікон Пресвятої Богородиці, але до якої б іконі ми не підійшли в храмі, у себе вдома, вона вже є чудотворна, бо Божа Матір вже створила безліч чудес, але являє себе в чудотворних іконах, щоб спасти і напоумити всіх нас. І часто ці ікони являють себе для нас в печалях та негараздах, подібно до матері, яка залишає все і біжить до одра хвороби дитини, коли та страждає.

001Ми зараз перебуваємо всі на землі, але покликані ми для неба і вічного блаженства. І Божа Матір показує нам, як присвятити своє життя служінню Богу. Вона дасть розраду нам завжди, тільки потрібно прийти до Неї. Сьогодні ми просимо Її, щоб Вона почула нас, послала нашій Україні мир, ниспослала кожній людській душі мир і спокій, зцілення від наших душевних і тілесних недугів. Ми молимося, щоб Пресвята Діва почула нас і вказала той єдиний шлях, який веде до тихої пристані Царства Небесного, де і ми зможемо славити Її Великого Сина і Бога нашого в вічні віки!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні.

Після закінчення Літургії було звершено хресний хід з чудотворною іконою Пресвятої Богородиці «Услишательниця». На завершення богослужіння Намісник Святої Печерської обителі подякував архіпастирям, які співслужили, настоятелю храму отцю Кирилу і священикам, всім, хто зібрався в цей день в храмі, за молитви, привітав причасників з прийняттям Святих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі Київщина

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: