Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

05.10.2017

Митрополит Павел очолив богослужіння в с. Фасова

001У день особливого вшанування ікони Божої Матері «Услишательниця» Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, глава Синодальної комісії у справах монастирів митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Свято-Микільському храмі жіночого монастиря на честь ікони Божої Матері «Услишательниця» села Фасова Макарівського району Київської області. Владиці Павлу співслужили митрополити: Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр; архієпископи: Макарівський Іларій, Городницький Олександр; єпископи: Фастівський Даміан, Баришівський Віктор, благочинний Києво-Печерської Лаври архімандрит Антоній, настоятель храму архімандрит Кирил (Білан), а також численне духовенство. На малому вході отцю Кирилу було вручено жезл.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді. «Сьогодні нас в цьому святому храмі зібрала благодать Святого Духа, — сказав владика, — щоб ми прославили Заступницю роду християнського Преблагословенну Діву Марію. Сьогодні ми чули Євангеліє, яке актуально в усі дні нашого життя. Господь не засуджує труди тілесні, але є час, який ми повинні присвятити Богові і наситити наші душі мудрістю Божою. Потрібно тільки завжди давати пріоритет Божому, не забуваючи при цьому піклуватися про тих, хто потребує нашої допомоги».

Розповів владика і про історію ікони Пресвятої Богородиці, іменованої «Услишательниця», яка була явлена на Горі Афон і зараз є заступницею не тільки Афонської Гори, а й усіх тих, хто з вірою і любов’ю прибігає до цього чудотворного образу. «Православною Церквою шануються більше тисячі чудотворних ікон, — продовжив митрополит Павел, — і розташовані вони у всіх куточках Землі. Нашій землі Господь дарував безліч святинь, безліч Її ікон, через які Вона являє нам Своє милосердя. Нам варто лише якомога частіше прибігати під Покров Божої Матері, просити милості собі, просити миру світу, просити милості всім тим, кому ми бажаємо добра і щастя. Ми не знаємо про те, що може трапитися з нами, ми не знаємо про те, що може трапитися з нашими близькими, але завжди і всюди ми повинні молитися, ми повинні полюбити храм Божий, і тоді Бог завжди буде з нами. Варто тільки стати на коліна перед Богом, відкрити свою душу перед Божою Матір’ю, адже нам завжди є про що поплакати, є про що попросити, є за що подякувати. Нехай же Ревна Заступниця почує наші молитви, врятує нас від усякого зла, охоронить народ, державу нашу, Церкву Святу і збереже всіх нас в мирі та єдності!»

Під час Літургії були піднесені сугубі молитви за мир в Україні.

Після закінчення Літургії було звершено молебень перед іконою Пресвятої Богородиці «Услишательниця», після чого Намісник Києво-Печерської Лаври подякував архіпастирям, які співслужили, настоятелю храму отцю Кирилу і священикам, всім присутнім в цей день в храмі за молитви і сказав: «Сьогодні Пресвята Богородиця Сама звернулася до нас, щоб ми відкрили Їй своє серце, тому я ще і ще раз вдячний Богу і Його Пречистій Матері за ту любов, яку Вони випромінюють на нас. А тому наша молитва, наша ревність, наше добре слово, наша жертва Богу — це все те, що ми можемо принести Богові в цей день. Ми дякуємо Богові за те, що є чадами Української Православної Церкви, яка творить і об’єднує Україну, не поділяє наш народ, а, навпаки, закликає до єдності». Також владика Павел передав благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, вручив церковні нагороди благодійникам, всім, хто потрудився для будівництва храму, привітав причасників з прийняттям Святих Христових Таїн і закликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі Київщина

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: