Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

02.08.2022

Намісник Лаври звершив Літургію у Городоцькому монастирі

У день пам’яті святого славного пророка Іллі голова Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію у Миколаївському жіночому монастирі с. Городка Рівненської області.

Під час богослужіння Наміснику Києво-Печерської Лаври співслужили архієпископ Гурій (Кузьменко), єпископ Хотинський Веніамін, правлячий архієрей Рівненської єпархії єпископ Рівненський і Острозький Пімен та численне духовенство.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до парафіян та численних паломників зі словом проповіді, в якому розповів про ревність по Богу святого пророка Іллі, після чого продовжив: «Минуло три тисячі років з того часу, як жив святий пророк, і ми розуміємо, що зараз живемо не в найкращий час. Тоді тільки один народ знав Бога, сьогодні знають усі, але ми бачимо, як ставляться до віри і до Бога, як зневажають заповіді, як намагаються схилити людину на свій бік, щоб вона загинула.

Ми з вами, дорогі браття і сестри, ніколи не повинні впадати у відчай, ми повинні вірити і сподіватися тільки на краще. Вже майже тисячу років ми зміцнюємося благодаттю та силою, яку Господь послав на наш народ, ми зберігаємо Православну віру і ми є членами Святої Соборної і Апостольської Церкви. Вона закликає нас невпинно, щоб ми з’єдналися з Богом, щоб ми стали спадкоємцями вічного спасіння.

Дивлячись на праці та подвиги пророка Іллі, і ми повинні принести гідний плід покаяння. Незадовго до Другого Пришестя Христа Спасителя святий Ілля прийде і проповідуватиме про Нього. Пророк сповістить, що людям треба буде воскреснути для життя майбутнього віку. Будемо ж, браття і сестри, ходити у світлі церковного вчення, а ті угодники Божі, які являють нам приклад істинної віри і любові до Бога і ближнього, обов’язково помоляться за нас, щоб ми мали втіху і розраду, щоб стати спадкоємцями Царства Небесного!»

Після закінчення Літургії було проспівано славлення пророку Іллі, після чого митрополит Павел подякував архіпастирям і духовенству, що співслужили, за молитви. Також владика Павел привітав матінку ігуменю Михаїлу, сестер та парафіян обителі зі святом, причастников — з прийняттям Животворящих Таїн Христових, іменинників — з днем Небесного покровителя. На завершення урочистості митрополит Павел прикликав на віруючих Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: