Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

09.08.2019

Владика Павел вшанував пам’ять св. вмч. Пантелеімона

015У день, коли всією повнотою Православної Церкви звершується пам’ять святого великомученика і цілителя Пантелеімона, глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Свято-Пантелеімонівському жіночому монастирі міста Києва, який знаходиться в урочищі «Феофанія».

Напередодні ввечері владика Павел у співслужінні архієпископа Ніжинського і Прилуцького Климента і братії Святої Печерської обителі очолив всенічне бдіння з літією в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

За Літургією митрополиту Павлу співслужили митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, архієпископ Яготинський Серафим, єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій, єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп, єпископ Білогородський Сильвестр, а також численне духовенство.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до всіх, хто молився за богослужінням, зі словом проповіді, в якому розповів про життя і мученицький подвиг святого великомученика Пантелеімона, а також про ті чудеса, які Господь звершував і звершує за його молитвами, після чого продовжив: «Сьогодні ми також живемо в нелегкий історичний період. Церква Христова в усі часи була гнана. Чому? Та тому що вона закликає людей до покаяння, а світ не готовий до такої проповіді, світ ненавидить тих, хто закликає змінити своє життя, він любить злодіїв, бандитів, шахраїв. Так легше жити, але так людині неможливо успадковувати Царство Небесне. Але молитвами вірних чад Церкви і молитвами угодників Божих відбуваються дивні чудеса. Сьогодні апостол говорить нам, що є муки, які низпосилаються людині для спасіння. І мученицька смерть тоді спасительна, коли ми віддаємо своє життя за Бога, за Церкву і за людей, але ніяк не за якісь тимчасові минущі речі.

Будемо ж, дорогі браття і сестри, пам’ятати подвиг і страждання святого великомученика Пантелеімона, адже безліч людей за його молитвами отримали зцілення, безліч людей притікає до його чесної глави, безліч паломників було в Лаврі, коли його глава перебувала у нас, і ніхто не пішов від нього непочутим. Сьогодні робиться все, щоб відвести людину від Христа Бога, щоб відвести нас від спасительної віри, нам пропонується безліч так званих благ в обмін, але все це робиться для того, щоб погубити наші душі.

Звертаючи погляди до Неба, разом з великомучеником Пантелеімоном помолимося Всещедрому Богу, щоб Він послав довгоочікуваний мир на нашу багатостраждальну землю, щоб Він зберіг нас у вірі, дарував здоров’я душевне і тілесне і привів до тихої пристані Царства Небесного, де немає мук, але є тільки вічне і блаженне життя!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії був звершений хресний хід з мощами святого великомученика і цілителя Пантелеімона, після чого митрополит Павел подякував архіпастирям і священикам, які співслужили, за молитви, привітав матушку-ігуменю Єлизавету, сестер монастиря і прихожан з престольним святом. На завершення всьому освяченому собору було проспівано многоліття, учасники торжества були окроплені святою водою, після чого митрополит Павел преподав усім архієрейське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі Феофанія вмч.Пантелеімон

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: