Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

09.08.2016

Митрополит Павел вшанував пам’ять св. вмч. Пантелеімона

У день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеімона Намісник Святої Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив урочистості престольного свята в Свято-Пантелеімонівському жіночому монастирі міста Києва.

Владиці Павлу співслужили архієпископи Бакинський і Азербайджанський Олександр, Білогородський Миколай, Макарівський Іларій, Яготинський Серафим, єпископ Фастівський Даміан, братія і гості обителі в священному сані.
Напередодні ввечері владика Намісник очолив всенічне бдіння з літією в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Святої Успенської Києво-Печерської Лаври.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до віруючих із проповіддю. «Якщо ми подивимося на навколишній світ, – сказав він, – ми здивуємося премудрості Творця, Який керує всім оточуючим нас і дає дихання всьому світу. Якщо і людина самовіддано і всією душею слідує за Богом, слідує за Христом, ми можемо побачити, скільки вона робить чудес і благодіянь з волі Божої, по Своєму святому Промислу Господь дарує деяким людям ці дари, які тепер служать нам для укріплення і зцілення. Одним з таких світильників є шанований сьогодні святий великомученик Пантелеімон».

Митрополит Павел розповів про життєвий шлях і подвиг святого великомученика, про чудеса, які він звершував, мученицьку кончину і про те, які неймовірні зцілення і чудотворення відбуваються після його смерті за його молитвами і до цього дня.

«Тому Церква і закликає поминати наставників ваших (Євр. 13:7), – продовжив владика, – і коли ми звертаємо свої погляди до них, до святих, коли ми звертаємо до них свої молитви, ми не залишаємося непочутими, ми отримуємо допомогу Божу, і Господь нас благословляє по молитвам святих праведників. Духом Святим ми приєднані до Святої Соборної і Апостольської Церкви. Будемо просити, щоб за молитвами святого великомученика Пантелеімона Господь укріпив нас в цьому. Звертаючи до нього свої молитви, будемо просити, щоб відкрилися нам очі, і ми побачили в повній мірі світло Христового вчення, щоб ми залишалися вірними чадами Святої Матері-Церкви і завжди раділи, що Господь сподобив нас такої великої честі!» –  завершив митрополит Павел.

Після закінчення богослужіння відбувся хресний хід, після чого владика Павел подякував побратимам-архіпастирям, братіям, що співслужили, і прихожанам обителі за молитви і закликав на всіх Боже благословення, а також привітав усіх з престольним святом обителі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Феофанія вмч.Пантелеімон

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: