Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

15.01.2021

Митрополит Павел вшанував пам’ять прп. Серафима Саровського

001-2Один з найвідоміших святих останніх століть преподобний Серафим Саровський особливо шанується в столиці України, адже благословення на свій чернечий шлях він отримав в древньому Києві від преподобної матері Досифєї Китаєвської.

В день святкування преставлення і другого знайдення мощей прп. Серафима Саровського чудотворця глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Пантелеімонівському жіночому монастирі, розташованому в урочищі Феофанія столиці. Владиці Павлу співслужили митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Яготинський Серафим, духовенство та гості монастиря в священному сані.

За богослужінням молилися сестри обителі на чолі з ігуменею Єлизаветою, а також багаточисельні гості обителі.

Після читання Євангелія Намісник Києво-Печерської Лаври звернувся до віруючих з архіпастирським словом, в якому розповів про житіє і молитовний подвиг преподобного Серафима Саровського, а також про ті чудеса, які відбувалися і відбуваються за його молитвами, після чого продовжив: «Господь посилає мир і спокій в нашу душу. Якщо людина знаходить Божественну благодать, вона бачить істинний шлях, що веде її в обителі Небесні, які Господь приготував люблячим Його. Помолимося Господу Богу, який прославив угодників Божих – преподобного Серафима, преподобних отців Печерських – Ахілу й Сильвестра, щоб і нам стати спадкоємцями життя вічного!»

Після закінчення Літургії владика Павел привітав архієпископа Серафима з днем небесного покровителя, вручивши йому богослужбову просфору. Також митрополит Павел привітав усіх іменинників з днем ангела, причасників – з прийняттям Животворящих Христових Таїн і прикликав на всіх Боже благословення.

Напередодні ввечері владика Павел очолив полієлейне богослужіння в храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських з Трапезною палатою. За богослужінням було звершено повечір’я, під час якого Намісник Лаври прочитав перший трипіснець напередодні Святого Богоявлення або Хрещення Господнього.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Феофанія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: