Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

09.08.2018

Літургію в Пантелеймонівському монастирі м. Києва очолив Намісник Лаври

В Руській Православній Церкві шанування святого мученика відомо вже з XII століття, і в честь нього наші благочестиві предки побудували не лише безліч храмів, але й монастирі, які стали відомі в усьому світі.

Чесна глава великомученика, яка зберігається в Афонському Пантелеймоновому монастирі, не один раз була привезена в Києво-Печерську Лавру, і завжди безліч прочан з усієї України стікалися в древню обитель поклонитися великій святині християнського світу. Для постійної духовної допомоги і розради в Лаврі знаходиться ікона з часткою мощей святого, що написана на Святій Горі, і той, хто виходить з Ближніх печер, завжди може до неї підійти і поставити свічку, помолившись за здоров’я своїх близьких.

У день пам’яті святого, якого вшановують в цей день, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел — глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви очолив урочистості престольного свята в Пантелеймонівському жіночому монастирі міста Києва.

Після читання Євангелія Намісник Києво-Печерської Лаври владика Павел звернувся до численних віруючих із архіпастирським словом, розповівши про подвиг святого великомученика, про чудеса, які він звершував, мученицьку кончину і про те, які чудотворення відбуваються за його молитвами і донині.

«Ще за земного життя його подвиг привів безліч людей до віри істинної, — зазначив владика. — І через 17 століть після його мученицької смерті ми приходимо до святого великомученика Пантелеймона за допомогою, хтось звертається для зцілення, щоб жити по-християнськи, або для того, щоб зміцнитися у своїх випробуваннях і принести йому теплоту любові наших сердець. До нього звертаються люди навіть далекі від Церкви, і він всіх приводить до пізнання істини».

На завершення владика Павел звернувся з молитвою до великомученика: «Святий великомученику і цілителю Пантелеймоне, умоли Господа, щоб ми збереглися в Святій Соборній Апостольській Церкві і не відпали від цього корабля, який пливе по галасливому морю життєвої суєти. Дай нам побачити світло Христове, зціли наші недуги і сподоби бути спадкоємцями Царства Небесного!»

Після закінчення богослужіння був звершений хресний хід, після чого митрополит Павел розповів про той величний храм обителі, присвячений великомученику Пантелеймону, де звершувалося богослужіння, і нагадав про праці во славу Божу владики Серафима і настоятельки ігумені Еліcавети (Андрєєвої). Також владика Павел подякував співбратам-архіпастирям, що співслужили: митрополиту Чернігівському і Новгород-Сіверському Амвросію, архієпископу Яготинському Серафиму, Ніжинському і Прилуцькому Клименту, єпископам Олександрійському і Світловодському Боголепу та Білогородському Сильвестру; гостям і духовенству єпархії, а також паломникам за молитви, привітав усіх з престольним святом обителі і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Київ монастирі вмч.Пантелеімон

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: