Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

01.08.2017

Святкування на честь прп. Серафима Саровського

000У день, коли всією повнотою Православної Церкви звершується пам’ять преподобного Серафима Саровського чудотворця, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври очолив Божественну Літургію в Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі, розташованому в урочищі Феофанія столиці. Владиці Павлу співслужили архієпископи: Макарівський Іларій, Яготинський Серафим, Ірпінський Климент; єпископ Хотинський Веніамін, духовенство та гості монастиря в священному сані.

За богослужінням молилася настоятелька монастиря ігуменя Єлизавета з сестрами, численні прихожани і паломники.

Преподобний Серафим Саровський є одним з найбільш шанованих святих не тільки нашої Церкви, а й усього православного світу. Особливо шанованим він є в нашому місті, адже благословення на свій чернечий шлях він отримав саме в Києві від преподобної матері Досифєї Китаївської. За його молитвами звершувалося безліч чудес як під час його земного життя, так після його блаженної кончини. Особливою якістю, яку мав святий, була його любов до всіх. Хто б не прийшов до нього, він всіх вітав словами: «Христос Воскрес, радість моя!» Цим він показує кожному з нас, що живуть в ХХI столітті, яким повинен бути справжній християнин. Навіть коли його побили, він не став завдавати шкоди тим, хто заподіяв йому каліцтва, і зміг від усього серця кривдників пробачити.

Всенародне шанування і величезна кількість храмів, побудованих в честь преподобного Серафима Саровського по всьому світу, підтверджують те заступництво преподобного у Престолу Творця, до якого вдається кожна віруюча душа, яка прагне до духовної досконалості і успадкування вічних благ в Царстві Небесному.

Після закінчення богослужіння було проспівано славлення святому, після чого митрополит Павел привітав тезоіменитого архієпископа Серафима з днем небесного покровителя, побажавши йому здоров’я, міцності сил і допомоги Божої в архіпастирському служінні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Київ монастирі

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: