Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

25.12.2016

«Храм Божий — це школа науки і благочестя, це прихисток для всіх нас…»

свт.СпиридонУ Неділю святих Праотець і в день пам’яті святителя Спиридона Триміфунтського Намісник Святої Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Свято-Благовіщенському монастирі району Бортничі міста Києва.

Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, намісник Благовіщенського монастиря архімандрит Варлаам (Гергель), братія і гості в священному сані.

Напередодні ввечері митрополит Павел у співслужінні архієпископа Пантелеімона, братії та гостей Києво-Печерської Лаври у священному сані очолив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до всіх молільників зі словом проповіді, в якому нагадав, що «…сьогодні ми зібралися в цьому святому храмі для спілкування з Отцем Небесним, адже Він Сам каже, що дасть ту відраду і втіху, які ми повною мірою отримуємо, молячись у храмі. Ми відчуваємо Його любов, і радість може наступити в нашій душі навіть в найважчі моменти, які є в нашому житті. Сьогодні Свята Церква через апостола Павла показує нам, яким має бути християнин. У Старому Заповіті людина носила в собі гріх і смерть — те, що вражає людську природу, а сьогодні ми повинні очистити свою душу покаянням, ми повинні зі сльозами очистити будь-який гріх, ми повинні наповнити своє серце благодатними дарами Святого Духа. І Свята Церква покликана до того, щоб зібрати навколо себе людей, які є послідовниками Христа Спасителя і Його вчення — християн».

Владика розповів про сьогоднішнє Євангельське читання, яке Церква пропонує в Неділю святих Праотців. Йдеться про те, що господар приготував трапезу, бенкет і запрошує на нього всіх тих, хто міг прийти. Але кожен знайшов причину для відмови, ніхто не відгукнувся на заклик господаря. Тоді господар наказує закликати тих, хто дійсно потребував допомоги — усіх бідних. І було безліч людей на бенкеті. «Старозавітний народ відхилив Бога, він не відгукнувся на заклик Божий, він не зміг вмістити всього того, що давав йому Бог. Церква Христова і сьогодні нас усіх закликає на зустріч зі своїм Творцем. Храм Божий — це школа науки і благочестя, це притулок для всіх нас. Ми повинні бути готовими відгукнутися на заклик Бога і не відкладати покаяння на завтра. І тільки в Слові Божому людина знаходить для себе втіху».

Зупинився владика Павел і на житії шанованого сьогодні святителя Спиридона Триміфунтського. «Він свідчив про віру своїми справами, — сказав владика, — він був борцем з єрессю аріанства, і Істина і справедливість перемогли!» Розповів митрополит Павел про ті дива, які відбувалися молитвами святителя Спиридона під час його земного життя і відбуваються і до цього дня.

«Будемо ж уважні, коли Церква запрошує нас на велике Торжество, — закликав владика Намісник. — Ми повинні залишити всі справи і поспішати в храм. Адам і Єва раділи Богу і можливості спілкуватися з Ним. І ми сьогодні можемо бути зі своїм Творцем, але для цього потрібно наше бажання, небайдужість, прагнення в чистій вірі зберегти себе в Церкві, щоб в момент останнього подиху стати спадкоємцями Царства Небесного!»

Під час Божественної Літургії Намісник Києво -Печерської Лаври звершив священицьку та дияконську хіротонії.

На завершення богослужіння митрополит Павел подякував співслужащій братії за молитви, закликав на всіх молільників Боже благословення і подарував кожному прихожанину іконку святителя Спиридона.

Фото ієромонаха Інокентія (Підтоптаного)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя Київщина

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: