Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

11.08.2019

Неділя 8-ма після П’ятдесятниці

001У восьмий недільний день після свята Святої Трійці Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії і гостей Святої Печерської обителі звершив Божественну Літургію в Успенському соборі.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до парафіян і численних паломників зі словом проповіді, в якому розповів про зміст сьогоднішнього апостольського і євангельського читання. «Сьогодні всіляко намагаються розділити стадо Христове, — сказав митрополит Павел, — і хто це робить? Це роблять люди по суті своїй невіруючі і які не мають ніякого відношення до Церкви Христової, але, на жаль, багато таких, що піддаються на цей шантаж, на ці вмовляння, на ті доводи, які не мають ніякого відношення до християнства, і починаються коливання в вірі. Людина починає вірити в неправду, сама починає лжесвідчити, але горе тому, хто вирішив керувати в Церкві і встановлювати тут свої порядки, адже над кожним з нас Господь, і Він ніколи не залишає тих, хто вірний Церкві, але завжди посоромлює тих, хто йде проти неї. Ця смертоносна отрута вседозволеності відводить людину від Церкви і від Христа. Все, що знаходиться поза Церквою, поза Христом — все пусте і згубне для нас. Тому ми повинні дорожити тим, що у нас є, і ні в якому разі не відлучитися від Бога.

Будемо ж благати Господа, щоб Він зберіг нас в єдності і мирі, щоб не попустив нам ні духовного, ні тілесного голоду, щоб ми завжди були насичені благодаттю Святого Духа, уподібнюючись святим нашої Церкви. Поспішаймо ж назустріч Господу, прославляючи Отця і Сина і Святого Духа, відкриємо Йому своє серце, щоб Він і нас сподобив вічної блаженної трапези в Царстві Небесному!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував священикам, які співслужили, і всім, хто зібрався в цей день в храмі, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: