Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

20.11.2022

«Бог є Джерело життя»

001

Божественну Літургію в 23-тю Неділю після П’ятидесятниці в Печерській обителі звершив Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили у Трапезному храмі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Львівський і Галицький Філарет, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, єпископ Бородянський Марк, братія та гості монастиря у священному сані.

Напередодні увечері Намісник Лаври владика Павел очолив всенічне богослужіння в Успенському соборі.

Після читання Євангелія під час Літургії Блаженніший Предстоятель УПЦ звернувся до пастви з первосвятительським словом, розповівши про значення зцілення Господом дочки Іаїра та кровоточивої жінки.  «У прочитаній цього недільного дня євангельській історії, — продовжив Митрополит Онуфрій, — Спаситель Своїм прикладом вчить нас смиренності, щоб, зробивши якесь добре діло, ми не сурмили про це на повний голос.

Добро робить Бог, а ми є лише Його інструмент. Через нас Бог дає свій дар іншим людям. Також ми бачимо значення віри для нас. Вона відкриває людську душу для прийняття Божественної благодаті. Якщо ми хочемо отримати благодать життя, то повинні мати в собі чесноти віри, надії та любові до Бога.

Нехай Він допоможе нам, дорогі брати і сестри, завжди пам’ятати, що ми Його творіння, що всі блага ми отримуємо від Нього. Бог є Джерело життя. Ми ніколи не повинні впадати у відчай, але завжди сподіватися на Бога, Котрому нехай буде слава честь і поклоніння на віки віків!»

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та порятунок від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

За богослужінням була звершена дияконська хіротонія.

Після богослужіння Блаженніший Владика Онуфрій привітав архієреїв, братію і всіх віруючих з неділею, причасників — з прийняттям Тіла і Крові Христових і прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: