Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

28.02.2021

В Неділю про блудного сина Предстоятель УПЦ очолив Літургію в Лаврі

001У другу підготовчу Неділю перед Великим постом під час Літургії читається притча Господня про повернення блудного сина до отця. Готуючи віруючих до подальшого часу покаяння і посту, напередодні цього недільного дня, крім піснеспіву «Покаяння відкрий мені двері, Жизнодавче», під час полієлея перший раз в цьому році співається також 136 псалом «На ріках Вавилонських», нагадуючи про гріховне полонення, від якого звільняє Господь.

Божественну Літургію в Успенському соборі звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Бородянський Марк, братія і гості Лаври в священному сані.

Напередодні ввечері владика Павел очолив у Великій церкві недільне всенічне бдіння.

Після читання Євангелія Предстоятель УПЦ звернувся до віруючих з архіпастирським словом, в якому переказав притчу про блудного сина. «Господь Іісус Христос дуже яскраво показує, – продовжив Митрополит Онуфрій, – що таке гріх і що є милосердя Боже. Повертаючись до отчого дому, блудний син ще не дійшов до нього, як Отець вийшов йому назустріч.

Милосердя Боже таке, що навіть якщо самий занепалий грішник повертається до Отчого дому через покаяння, то Бог зустрічає його ще на відстані. Також і ми постом і молитвою відриваємося від гріха, тому Церква пропонує нам напередодні Великого посту цю притчу. Треба мужньо встати і піти, може неспішними кроками, в напрямку Отчого дому. Він починається для людини тут, на землі, коли вона примиряється з Богом, а продовжується на Небі в Царстві Небесному у Христі Іісусі Господі нашому, Якому слава на віки віків!»

Під час богослужіння були звершені священницька і дияконська хіротонії.

На сугубій єктенії підносилися молитви про припинення «згубної пошесті» та дарування Божої допомоги лікарям.

Після закінчення Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав всіх, хто молився за богослужінням, з недільним днем і прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: