Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.10.2017

Неділя 20-а після П’ятидесятниці, пам’ять свв. отців VII Вселенського Собору

У неділю, 22 листопада, Божественну Літургію у Великій церкві Києво-Печерської Лаври очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили: митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, а також братія Лаври.

Напередодні ввечері в тому ж храмі Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив недільне всенічне бдіння у співслужінні Намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, ректора Київських духовних шкіл митрополита Бориспільського та Броварського Антонія, архієпископів: Бучанського Пантелеімона, Ровеньківського і Свердловського Пантелеімона, Ірпінського Климента, братії та гостей обителі в священному сані.

Після читання Євангелія на Літургії Предстоятель звернувся до пастви з проповіддю. Розповів Блаженніший Владика про зміст євангельського уривка про зцілення сина наїнської вдови, який сьогодні пропонується Православною Церквою.

«Ця подія мала місце в історії людства, — сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій, — але святі отці також порівнюють Наїнську вдовицю з душею людини. Душа кожної людини є дитям Божим. Господь наш Ісус Христос, прийнявши на Себе людську плоть, з’єднав нас усіх в Собі, і тепер кожна людина у Христі з’єднана з Богом нерозлучно і назавжди.

Якщо людина живе в мирі з Богом, якщо вона повернута обличчям до Свого Творця, якщо вона довіряє Богу, якщо вона живе за святими заповідями, які Бог дав для нашого блага, то у такої людини здоровий розум. Якщо людина відвертається від Бога, то її розум занедужує і навіть може померти, як син вдови. І ознакою того, що наша душа відвернулася від Бога і наш розум мертвий або дуже хворий є те, коли у нас в душі з’являється дискомфорт, безладдя, смуток, відчай, туга. У людини тоді болить душа. І щоб повернутися до нормального стану, потрібно як наїнська вдовиця плакати про це. Але іноді людина не може сльози ці явити. Що робити їй в такому випадку?

Якщо ти не бачиш Бога, то візьми Його зображення, яким є в першу чергу Святе Письмо. У ньому описано який Бог, чого Він хоче від людини, і що людині приносить блага. Читаючи Святе Письмо, людина усвідомлює, що її розум став хворим або мертвим, і людина починає журитися над цим, а коли ми журимося, Господь знову і знову говорить людині: “Не плач”, і зцілює наш розум».

Також нагадав Блаженніший Владика про свято цього дня святих отців Сьомого Вселенського Собору, які виробили і прийняли постанову про те, як треба шанувати і ставитися до святих ікон, назавжди засудивши єресь іконоборства. Проходив цей Собор в 787 році в місті Нікеї при благочестивій імператриці Ірині. «Людина поклоняється не дереву, на якому зображені ікони, — пояснив Предстоятель, — не фарбам, якими це зроблено, але через шанування ікон поклоняємося ми первообразу, який на них зображений, тобто тому, хто написаний на іконі.

Ікона і читання Святого Письма відкривають нам таємницю Троїчного Божества, тому ми повинні пам’ятати, що коли ми відвернулися від Бога, то про це нам говорить наш внутрішній стан. Коли ми відвертаємося від Бога, нам стає погано. Потрібно нагадати собі, що ми відвернулися від Творця, коли душа наша скорбить, постаратися зажуритися в своєму серці, повернутися обличчям до Бога, попросити у Бога прощення, і Бог помилує нас. І знову в нашій душі з’явиться мир і спокій, які ведуть людину до вічного спасіння в Ісусі Христі Господі нашім!»

Під час Літургії були піднесені сугубі молитви за мир в Україні. За богослужінням Блаженніший Владика звершив пресвітерську і дияконську хіротонії.

Після закінчення Божественної Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував архієреям і священикам за молитви і закликав на всіх, хто молився в храмі, Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: