Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

23.09.2018

Неділя 17-та після П’ятидесятниці перед Воздвиженням

004Сімнадцятого недільного дня після Дня Святої Трійці Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Низькиничському Успенському чоловічому монастирі, який був заснований з благословення Київського Митрополита святителя Петра Могили і в даний час розташовується на околиці міста Нововолинська Волинської області. Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, намісник обителі архімандрит Вікентій, настоятель київського храму Всіх святих протоієрей Віктор Дреботій, а також братія монастиря в священному сані.

Недільні богослужіння в стінах Святої Печерської обителі очолив Священноархімандрит монастиря Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Напередодні ввечері Первосвятитель Української Православної Церкви в співслужінні керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, братії й гостей Лаври звершив всенічне бдіння, а в сам недільний день — Божественну Літургію.

Після читання Євангелія в Успенському храмі Низькиничської обителі митрополит Павел звернувся до всіх, хто молився за богослужінням, зі словом проповіді, сказавши: «Дуже часто ми не живемо за Євангелієм, але живемо марнотою й ловленням вітру. І зараз створюється дуже багато умов для того, щоб відвести справжніх християн від Церкви Христової, і щоб вони не спаслися. І ось саме про це сьогодні говорить апостол Павел в тому зачалі, яке читалося на Літургії. Він говорить про те, що є люди, які хочуть заволодіти душами християн. І за дві тисячі років з тих пір нічого не змінилося. І тільки глибока віра в Іісуса Христа як Сина Божого може нас з вами спасти. Тільки через Церкву Христову, через благодать Господь просвічує і освячує кожну людину, і тільки та людина, яка зберігає церковне Передання, дотримується його, живе за Євангелієм, яке дав нам Бог, тільки така людина успадковує спасіння».

Нагадав владика Павел і про те, що цей недільний день є особливим і називається Неділею перед Хрестовоздвиженням. Розповів митрополит Павел про старозавітну історію, коли в пустелі під час сорокарічного мандрування євреїв з’явилися змії, які кусали їх, і тоді був піднесений змій, на якого євреї, коли дивилися, то не вмирали. «Це є прообразом того, як і всі ми тепер дивимося на Хрест Христовий і на Того, Хто на ньому розп’ятий, — продовжив владика — не змій спас їх, але ім’я Господнє, яке спасало і спасає нас сьогодні. Тому ми, дорогі браття і сестри, як можна частіше повинні читати Святе Євангеліє, як можна частіше слухати проповіді і повчання, якомога частіше ми повинні підносити свої молитви до Бога, щоб нічого не бентежило нашу людську схильну до гріха душу, і всі ми стали спадкоємцями Царства Небесного!»

Після закінчення богослужіння митрополит Павел подякував владиці Пантелеімону, наміснику і братії монастиря за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників — з днем небесних покровителів і призвав на всіх, хто молився в цей день в храмі, Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: