Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

31.05.2020

Предстоятель УПЦ звершив недільну Літургію в Лаврі

Сьомого недільного дня після свята Світлого Христового Воскресіння, коли Святою Православною Церквою звершується пам’ять святих отців Першого Вселенського Собору, Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, а також братія і гості монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері Намісник обителі митрополит Павел у співслужінні братії монастиря звершив всенічне бдіння у храмі на честь ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість».

Під час богослужіння підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Після закінчення Літургії проспівані тропар, кондак та величання свята Вознесіння Господнього, після чого Блаженніший Владика подякував митрополиту Павлу і братії, що співслужили, за молитви, а також розповів про Перший Вселенський Собор, пам’ять отців якого звершується в цей день.

«Цей урок Першого Вселенського Собору дає нам настанову, що ми повинні свято берегти чистоту Святої Православної віри, – сказав Первосвятитель, – ми повинні берегти чистоту своєї віри, тому що в ній все викладено вірно: вірне поняття про Бога Отця, Бога Сина, Бога Духа Святого, про Матір Божу, про святих угодників, про Хрест, про Церкву, про все, що стосується нашого спасіння.

Нехай же Господь допомагає нам, отці, браття і сестри, щоб ми свято зберігали чистоту Святої Православної віри, щоб ця віра була для нас не просто вірою розуму, а й вірою життя, щоб ми жили по цій вірі. А хто живе по Православній вірі, по православними поняттями заповідей Божих, той має дуже велику благодать і велику втіху, тому що він знаходиться в розумінні Бога, в розумінні себе самого, в розумінні назви людини та її життя на землі. Нехай Господь допомагає нам усім зберігати Святу Православну віру і своїм життям свідчити всім людям про те, яка вона красива, яка вона добра і яка вона спасительна для кожного з нас!»

На завершення Блаженніший Митрополит Онуфрій призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: