Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

14.03.2021

«…Через дотримання посту ми повертаємо себе до Раю»

010В останній недільний день перед початком Великого посту згадується Адамове вигнання з Раю. За усталеною століттями традицією в цей день всі православні християни просять один в одного пробачення, тим самим виконуючи один з найголовніших заповітів Христа Спасителя: «Бо якщо ви прощатимете людям провини їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний, а коли не будете прощати людям провин їхніх, то і Отець ваш не простить вам провин ваших» (Мф. 6:14-15).

В Успенському соборі Києво-Печерської Лаври Божественну Літургію в Прощену неділю звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Його Блаженству співслужили: митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископи: Білогородський Сильвестр, Ірпінський Лавр, Бородянський Марк, братія і гості обителі в священному сані. Напередодні ввечері Намісник Лаври владика Павел очолив всенічне бдіння також у Великій церкві обителі.

Після читання недільного євангельського зачала про прощення ближніх Священноархімандрит Лаври звернувся до пастви з архіпастирським словом. «Перед початком Святого Великого посту, — нагадав Митрополит Онуфрій, — Церква згадує вигнання Адама з Раю, тому що в його особі через порушення посту ми втратили Рай, а через дотримання посту ми повертаємо себе до Раю. Ми робимо себе знову здатними жити в Раю. Також Свята Церква сьогодні нагадує нам, що для правильного проходження посту ми повинні примиритися один з одним. Людина, яка духовно трудиться, обов’язково вижене злобу зі своєї душі».

Також Предстоятель УПЦ преподав вірним Української Православної Церкви особливе великопісне благословення кожен день читати по одній кафізмі Псалтиря і творити по шість поклонів: «Три поклони — з молитвою «Отче наш» і просити Бога, щоб Він простив нам наші гріхи. А три поклони — з молитвою «Богородице Діво, радуйся» і просити, щоб Бог благословив нашу українську землю і наш український народ».

Під час богослужіння були звершені ієрейська і дияконська хіротонії.

Нагадуємо, що ввечері в Трапезному храмі Лаври буде звершено Чин прощення. Ті, які не зможуть бути в цей вечір з Предстоятелем УПЦ в святій обителі, можуть переглянути пряму трансляцію першого великопісного богослужіння на офіційному каналі Лаври в YouTube.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: