Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

20.12.2020

«Вдячність потрібна нам самим»

00128-го недільного дня після великого свята П’ятидесятниці Божественну Літургію у Великій церкві Києво-Печерської Лаври звершив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили єпископ Бородянський Марк, братія і гості монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері всенічне бдіння в Успенському соборі очолив Намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Після читання Євангелія на Літургії про зцілення десяти прокажених Господом Іісусом Христом Предстоятель Української Православної Церкви звернувся до пастви з архіпастирським словом, пояснивши важливість вдячності. «Прочитана євангельська історія вчить нас тому, — відзначив Митрополит Онуфрій, — що ми повинні дякувати Богу за все, що ми отримуємо в житті, починаючи від наших тілесних потреб і закінчуючи спасінням. Все це дари Божі, за які ми повинні бути вдячні. Богу завгодно, щоб ми дякували Йому за всі благодіяння до нас. Вдячність потрібна нам самим: якщо людина вдячна своєму Благодателю, то вона здатна вмістити в себе більше благодіянь. А якщо вона не вдячна, то не здатна прийняти благодіяння. Тому вдячність потрібна нам самим, щоб ми більше розкрилися милосердю Божому і отримали від Бога більше дарів».

На завершення Предстоятель УПЦ звернувся до всіх віруючих: «Бажаю кожному бути вдячним Богу за все, щоб бути здатним вміщати в себе ту благодать Божу, яка приведе до спасіння на Небі у Христі Іісусі Господі нашому!»

Під час Літургії Предстоятель звершив дияконську хіротонію.

Також підносилися сугубі молитви про припинення «згубної пошесті» та дарування Божої допомоги лікарям.

Після закінчення богослужіння Блаженніший Владика подякував архіпастирям і братії, що співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн, після чого прикликав на паству предстоятельське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: