Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

14.10.2018

Неділя 20-та після П’ятидесятниці. Покрова Пресвятої Богородиці

001Напередодні великого свята Покрови Пресвятої Богородиці недільне всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, братія і гості Лаври у священному сані. Літію звершив владика Сильвестр.

У сам недільний святковий день Божественну Літургію в тому ж храмі звершив Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до парафіян Лаври і численних паломників зі словом проповіді, розповівши про мету перебування людини в Церкві і значення Промислу Божого в житті кожного в різні періоди: в дитинстві, юності, дорослому віці і старості. Владика продовжив: «Церква Христова і її справжні чада, в якому б віці вони не були, чинять розсудливо. Вони не беруть участі в пересудах і наклепі, вони не нав’язують нікому свої погляди, але мирно відстоюють свою історію, свою державність, свою віру, без якої неможливо жити. Тому що якщо тільки заберуть у людини віру в Бога Істинного Іісуса Христа, Який в Трійці прославляється, то народ стає юрбою божевільних людей, керованих своїми інстинктами та бажаннями».

Також владика Павел повідав про ті історичні події, які лягли в основу свята Покрови Пресвятої Богородиці, і про ті чудеса, які відбувалися і відбуваються за молитвами і заступництвом Пречистої Діви в усі часи: «На християнина завжди і з усіх боків летять стріли від ворогів видимих і невидимих, від пристрастей душевних, і лише тільки молитва Божої Матері, молитва Церкви, наша з вами, браття і сестри, скупа молитва, може відбити ці стріли, як це було колись в Константинополі, як це було кілька століть тому в Почаєві. Господь завжди за молитвами Своєї Матері укріплював Своїх чад у вірі, дарував істинне розуміння нашого з вами покликання.

І сьогодні ми молимося лише за одне: щоб Господь дарував нам зріти наші гріхи, бачити наші гріхи і не осуджувати брата, але молитися і за нього, щоб Господь дарував йому радість істинної Пасхи. Ми молимося за свою землю, за свій народ, за свою Церкву, ми знаємо нашу історію, і нам нема чого боятися, браття і сестри. Ми повинні бути єдині, і нехай живемо ми не зовсім правильно, але зараз ми від усього серця благаємо Божу Матір, закликаючи Її Сина і Бога на допомогу, щоб Христос Спаситель захистив нашу віру, Вітчизну, Церкву, невірних чад напоумив, щоб усім нам стати спадкоємцями Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за єдність Православної Церкви, за Україну, а також за українське військо.

Після закінчення Літургії були проспівані тропар, кондак та величання перед іконою Покрови Пресвятої Богородиці, після чого владика Павел подякував братії, які співслужили, за молитви, а також привітав регента хору Київських духовних шкіл архімандрита Романа і всіх, хто носить ім’я на честь преподобного Романа Сладкоспівця, пам’ять якого звершується в цей день, з днем ангела.

Особливі слова подяки митрополита Павла були адресовані парафіянам і паломникам, які в цей день відгукнулися на заклик і прийшли в Лавру, «щоб в цей непростий час помолитися разом з братією, піднести свої прохання Богу, подякувати за все і ще й ще раз попросити Спасителя і Його Пречисту Матір, щоб Вони не залишили нашу святу обитель і зберегли її».

На завершення Намісник Святої Печерської обителі привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення. Після служби для всіх паломників і прихожан братією Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври була організована трапеза.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель відео Неділя великі свята

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: