Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

19.02.2023

«…Сподоби мене праворуч Тебе стати, Судде Праведний»

006У Неділю останньої суцільної седмиці перед Великим постом Свята Церква нагадує своїм чадам про майбутній загальний Страшний Суд.

Напередодні недільного дня всенічне бдіння в храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павел.

Божественну Літургію у цьому ж храмі очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Під час богослужіння Священноархімандриту Києво-Печерської обителі співслужили митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Золотоніський Іоанн, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія та гості монастиря у священному сані.

Після читання Євангелія на Літургії Митрополит Онуфрій звернувся до численних віруючих з Первосвятительським словом.

«У цей підготовчий до Великого посту день Свята Церква закликає нас, дорогі брати і сестри, жертовно служити один одному, — нагадав Предстоятель УПЦ. — Поки буде жертовна любов між нами, коли ми будемо здатні пробачити тих, хто не заслуговує на прощення, допомогти тим, хто потребує нашої допомоги, то існуватиме світ. Якщо це пропаде, світ сам себе знищить.

Через піст і молитву ми самі робимо добро, щоб бути здатними до доброчесності. Коли Господь прийде зі славою судити весь світ, нехай почуємо Його голос: “…прийдіть, благословенні Отця Мого, наслідуйте Царство, уготоване вам від створення світу” (Мф. 25:34), сподобившись стати праворуч Його, амінь!».

За богослужінням була звершена дияконська хіротонія.

Також Літургія була звершена в храмі на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість». Богослужіння очолив духівник Лаври архімандрит Антоній. Піснеспіви під час Літургії виконував хор КДАіС під керівництвом архімандрита Романа.

Під час богослужінь підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні домівки.

001Після закінчення соборної Літургії Блаженніший Владика Онуфрій привітав архієреїв, братію і всіх віруючих з недільным днем, причасників — з прийняттям Тіла і Крові Христових і прикликав на паству Боже благословення.

Після завершення богослужіння всім паломникам було запропоновано святковий обід на площі біля Дальніх печер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: