Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

02.08.2020

Неділя 8-ма після П’ятдесятниці, пророка Іллі

001Восьмого недільного дня після свята Святої Трійці Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні єпископа Баришівського Віктора і братії Святої Печерської обителі очолив Божественну Літургію в Успенському соборі.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, розповівши про зміст сьогоднішнього апостольського і євангельського уривка, де говорилося про насичення багатьох людей п’ятьма хлібами, а також про життя шанованого в цей день святого пророка Іллі, після чого продовжив: «Господь сьогодні Сам говорить нам, щоб ми не турбувалися про те, що їсти і що пити, але в першу чергу ми повинні турбуватися про свою безсмертну душу, тому що вона має ціну Господньої Крові, ціну Його життя. Господь посилає нам все необхідне, тільки ми, на жаль, часто нарікаємо на Бога. Ми повинні більше уповати на Бога, ми повинні поклонятися Триєдиному Богу, Який створив нас для того, щоб ми могли насолоджуватися тією божественною красою, яку Господь створив для люблячих Його!

І прикладом такого життя для нас є святий пророк Ілля, пам’ять якого ми сьогодні звершуємо. Дивлячись на труди і подвиги святого пророка Іллі, і ми повинні принести гідний плід покаяння. Незадовго до Другого Пришестя Христа Спасителя і він прийде і буде проповідувати про Нього. Пророк сповістить, що людям потрібно буде воскреснути для життя майбутнього віку! Будемо ж, браття і сестри, ходити у світлі церковного вчення, а ті угодники Божі, які являють нам приклад істинної віри і любові до Бога і ближнього, обов’язково помоляться за нас, щоб ми мали відраду і втіху, щоб стати спадкоємцями Царства Небесного!»

Під час Літургії підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Після закінчення Літургії були проспівані тропар, кондак та величання пророку Ілії, після чого владика Павел подякував єпископу Віктору і братії, що співслужили, за молитви, привітав іменинників з днем небесного покровителя, причасників – з прийняттям Животворящих Христових Таїн, після чого призвав на всіх архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: