Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

25.09.2016

Освячення храму в місті Буча звершив митрополит Павел

У Неділю 14-ту після П’ятидесятниці Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив освячення храму на честь святих апостолів Петра і Павла міста Буча, який в цей день відзначає 115-ліття з дня заснування. Потім владика Павел у співслужінні єпископа Бучанського Пантелеймона і численного духовенства очолив Божественну Літургію.

Намісник Києво-Печерської Лаври пояснив важливість спорудження і освячення нових церков, а для кожної людини — перебування в храмі Божому. За словами владики Павла: «Нещасні ті народи, які не знають імені свого Творця, коли немає в містах і селах храмів, куди б могли прийти і відкрити свою душу».

Митрополит Павел подякував настоятелю, будівельникам і благоукрасителям храма, а всім молільникам преподав благословення, побажавши доброго здоров’я.

У стінах Києво-Печерської Лаври у Великій церкві Літургію, а напередодні всенічне бдіння у співслужінні єпископа Ірпінського Климента і братії монастиря в священному сані очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Після читання Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про те, що сьогодні Православна Церква пропонує нам притчу про весільний бенкет, в якій розкриваються таємниці Царства Божого. У цій притчі йдеться про те, що звані знехтували запрошенням на весілля, вбили його посланців, і цар розгнівався, послав війська, знищив народ і спалив місто.

Цар тоді наказав йти і закликати всіх, хто зустрітися по дорозі. І так зібралося на бенкет безліч людей. Але одна людина не мала одежі весільної. Цар віддає розпорядження викинути її з бенкету, адже «багато покликаних, але мало обраних».

«Ця притча має два значення, — сказав митрополит Онуфрій, — історичне і духовне. В історичному сенсі — Господь попереджає іудеїв, що буде з ними, коли вони відречуться від Христа Спасителя. Історія говорить нам, що Єрусалим був спалений і зруйнований, і були знищені всі, хто там жив за відторгнення Христа.

Духовний сенс полягає в тому, що Господь в Своє Царство запрошує всіх людей — і добрих і злих. І ми повинні стати причасниками цього небесного бенкету. Але є одна умова — ми повинні мати весільний одяг…»

У давнину якщо у людини не було весільного одягу, і вона йшла на бенкет, вона повинна була сказати про цей господареві, але людина з притчі Спасителя знала це, і увійшла — вона за своєю гордістю наважилася увійти на бенкет і була вигнана з царського дому.

«Царство Небесне — це бенкет, який влаштовується даром для нас. Нас запрошують бути учасниками цього бенкету. Ми повинні дбати про вбрання своєї душі. Бог дає нам покаяння, яким ми очищуємося від гріха. Потрібно просити Бога про це — і Бог прощає, нічого не вимагаючи натомість. Ми повинні за все просити вибачення у Бога. Якщо ми будемо працювати над очищенням своєї душі, ми будемо мати на собі Боже благословення і сподобимося бути учасниками весільного бенкету», — завершив Предстоятель.

Також під час богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив священицьку хіротонію, а на завершення Літургії було проспівано славлення свята Різдва Пресвятої Богородиці, віддання якого встановлено в цей день.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник освячення Київщина

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: