Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

11.11.2018

Митрополит Павел звершив освячення храму с. Томашівки

001

Напередодні 24-го недільного дня після Дня Святої Трійці всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Священноархімандрит Святої Печерської обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Сумський і Охтирський Євлогій, архієпископ Бучанський Пантелеімон, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, а також братія Лаври у священному сані.

У сам недільний день глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив освячення храму на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських і Божественну Літургію в Ризоположенчеському чоловічому монастирі села Томашівки Фастівського району Київської області.

За богослужінням митрополиту Павлу співслужили: архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Бородянський Варсонофій, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп, єпископ Васильківський Миколай, братія монастиря та численне єпархіальне духовенство.

Після Чину освячення храму владика Павел розповів про значення цієї події для кожної віруючої людини, після чого продовжив: «Що ж таке храм? Це — дім молитви, це — дім Божий, де покликані збиратися люди для участі в богослужінні. Тут ми розмовляємо зі своїм Отцем Небесним, тут ми відкриваємо Йому свою скорботу і печаль. Але, на жаль, ми не часто вміємо дякувати Богові за ті великі благодіяння, які Він нам посилає. Освячення храму подібно до того, як Бог творив світ і людину, тому що всі молитви, які ми сьогодні читали, нагадують весь той процес творіння, починаючи від підвального храму і закінчуючи встановленням хреста. Це — торжество віри, це — перемога добра над князем світу цього! І в кінці освячення єпископ або священик помазує стіни храму миром. Святі отці кажуть, що в цей момент відбувається дуновіння в ці стіни благодаті Божої, адже тут, в цьому храмі, буде звершуватися найбільше Таїнство Безкровної Жертви Тіла і Крові Христових.

У цьому храмі відбуватиметься примирення людини з Богом, в цьому храмі будуть звершувати Таїнства, в цьому храмі кожна віруюча і жадаюча правди людина буде чути слово повчання, в цьому храмі ті, хто вже покинув цей світ, будуть переходити в вічне життя… Тому, дорогі брати і сестри, дорожіть цим місцем, дорожіть вашими наставниками, слухайте їхні голоси, щоб не втратити в майбутньому вічної радості з Христом Спасителем. Будемо ж вірити, працювати і молитися, щоб не вигнати зі свого серця Господа, Який і так сьогодні “не має де голову прихилити” (Лк. 9:58) тому що багато хто хоче зайняти Його місце.

Сьогодні преподобні Печерські прибули незримо на це місце, і вони є нашими теплими заступниками за всіх нас, вони є свідками тієї правди і Божественної милості, яка так нам потрібна. І дай Бог, щоб скверна і беззаконня не ступили на цю землю, до наших храмів і до людських душ, і щоб Господь нас сподобив разом з преподобними отцями Печерськими і всіма святими, що від віку Богу угодили, бути спадкоємцями вічних благ!»

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до всіх, хто молився, зі словом проповіді, розповівши про зміст сьогоднішнього зачала, в якому говорилося про зцілення гадаринского біснуватого, привів святоотцівське трактування цього місця Священного Писання, після чого продовжив: «Разом з цим гадаринським біснуватим і ми отримуємо зцілення. Нам же варто, за словами євангеліста, показатися священикам і всім, хто нас оточує, благовістити дальнім і ближнім, і тоді мир і любов завжди будуть з нами. Ми сьогодні дякуємо Богові за найбільший дар: можливість бути частиною Святої Церкви і бути поруч з Богом, ми просимо Його, щоб Він ніколи не затьмарив наш розум, не допустив відступлення від віри, але вже тут на землі показав нам істинний шлях до спасіння, який веде всіх нас до тихої пристані Царства Небесного!»

Під час Літургії були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення богослужіння митрополит Павел подякував архіпастирям і священикам, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Святих Христових Таїн. Особливі слова подяки владика висловив архієпископу Даміану, працями якого відроджена ця обитель, а також братії монастиря, котрі несуть тут свій послух. На завершення митрополит Павел призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель відео освячення Київщина

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: