Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

20.08.2019

Намісник Лаври молився біля мощей блж. Ксенії Петербурзької

Під час паломницької поїздки по святинях Санкт-Петербурга глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел молився в каплиці блаженної Ксенії на Смоленському православному кладовищі, де знаходиться місце поховання святої угодниці Божої.

Свята Ксенія народилася в місті Санкт-Петербурзі в XVIII столітті, була дружиною полковника, який служив придворним півчим. У віці двадцяти шести років Ксенія овдовіла. Вона роздала своє майно бідним, одяглася в одяг покійного чоловіка і, ніби забувши своє ім’я, називала себе ім’ям чоловіка — Андрієм Федоровичем. Таким чином вона показала свою повну зневагу до земних благ і людської думки. Так блаженна Ксенія Петербурзька взяла на себе важкий подвиг юродства Христа ради. Коли на Смоленському кладовищі почали будувати церкву, Ксенія після настання темряви таємно носила цеглу на верх споруди, чим допомагала каменярам зводити стіни храму.

Деякі з рідних Ксенії хотіли влаштувати її у себе і забезпечити всім необхідним для життя, але блаженна відповідала їм: «Мені нічого не треба». Вона раділа своїй убогості. Володіла блаженна Ксенія і даром прозорливості. Блаженна Ксенія померла в кінці XVIII століття, але передання не зберегло ні року, ні дня її смерті. Її поховали на Смоленському кладовищі, де вона допомагала будувати церкву. Паломництво на її могилу почалося незабаром після кончини. У дні святкування тисячоліття Хрещення Русі відбулося прилічення блаженної Ксенії Петербурзької до лику святих.

Під час відвідування святині були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Також владика Павел помазав усіх присутніх святим єлеєм від лампади, яка знаходиться на гробниці святої блаженної Ксенії Петербурзької.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник паломництво житіє

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: