Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.08.2020

Митрополит Павел очолив урочистості в місті Чернігові

001

У день пам’яті святителя Філарета (Гумілевського) і преподобного Лаврентія (Проскури) Чернігівських глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Чернігова, де своїми нетлінними мощами почивають ці два угодника Божі.

За Літургією владиці Павлу співслужили: правлячий архієрей Чернігівської єпархії митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, архієпископ Яготинський Серафим, єпископ Любецький Никодим, а також численне духовенство.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до всіх віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про подію свята Преображення Господнього, післясвято якого звершується в ці дні, а також про життя і подвиг шанованих в цей день святих, після чого продовжив: «Плодом їх праць є всі ми з вами, браття і сестри. Завдяки їх подвигам, завдяки їх молитвам, завдяки їх заступництву Господь береже нас в Святій Соборній і Апостольській Церкві. Сьогодні ми схиляємо перед раками з їх мощами коліна свого серця і просимо, щоб вони зберегли нашу земну Вітчизну, щоб в цей важкий час зберегли кожного з нас, дарували нам ту віру, яка може і гори переставляти.

Сьогодні Свята Церква закликає нас наслідувати цих угодників Божих. Хтось скаже, що це дуже важко або навіть неможливо, але це неправда. Нам лише варто тільки захотіти. Кожен день ми повинні починати і закінчувати молитвою, всі свої справи ми повинні співставляти з заповідями Господніми. Ми не повинні мати ворогів, ми не повинні когось не любити, але повинні любити людей такими, якими вони є. Все це ми повинні робити, якщо хочемо досягти вічного спасіння!

Будемо ж молити і просити цих угодників Божих, щоб вони умолили за нас і за наше спасіння Бога, щоб Господь зберіг нашу країну, зберіг нас в Церкві, адже поза Церквою ми нічого не можемо. Нехай молитвами святителя Філарета і преподобного Лаврентія Господь і нас сподобить бути спадкоємцями Царства Небесного!»

Під час Літургії підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував архіпастирям і братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників – з днем небесних покровителів, після чого був звершений хресний хід з мощами святителя Філарета і преподобного Лаврентія навколо собору.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник паломництво

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: