Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

15.10.2020

На молодіжній зустрічі говорили про важливість благородства для християн

001Після невеликої перерви в день свята Собору преподобних отців Києво-Печерських Ближніх печер відбулася чергова лаврська недільна зустріч. Відомий місіонер Української Православної Церкви протоієрей Олександр Проченко провів бесіду з постійними молодими учасниками і гостями на тему: «Суть Православ’я – в благородстві».

«У світському суспільстві під словом благородство розуміється насамперед приналежність до знатного роду або заможних верств населення, – зазначив виступаючий. – Але людина складається не тільки з тіла, і її родинні зв’язки далеко не завжди визначають характер і її чесноти. Для християн куди важливіші невидимі властивості душі, в яку після очищення в купелі Хрещення і дарування Духа Святого через Таїнство Миропомазання вкладаються благодатні насіння. Протягом усього життя християни покликані плекати їх, уподібнюючись Богу в досконалості. Саме тому Пресвята Богородиця, явившись преподобному Серафиму Саровському, сказала: “Цей від роду нашого”, тобто від роду Христа і Богородиці – через благодать угодник Божий зміг ще за життя стяжати святість і максимально уподібнитися Господу Іісусу Христу і Його Матері».

Отець Олександр також детально зупинився на різноманітних проявах благородства душі в житті людини: «Чи є благородство душі невидимим для оточуючих? Зовсім ні! Поведінка і зовнішній вигляд людини є відображенням її внутрішнього змісту. Звичайно, потрібно перш за все дбати про те, що подумає Господь. Але коли ми любимо Його і своїх ближніх, це не залишається непоміченим. Тому не варто зовсім відкидати правила етикету, поведінки в суспільстві. Звичайно, часто ці правила носять формальний характер і іноді невиправдані. Але за своєю суттю етикет був заснований на прикладах життя дійсно хороших і благородних людей.

Наприклад, правило виконувати те, що обіцяєш, або взагалі не обіцяти (див. Ек. 5:4) було відоме ще в Старому Заповіті, задовго до епохи лицарства. Але бути чесним недостатньо для того, щоб душа вважалася благородною. У найбільш повній формі необхідні властивості істинно шляхетної людини були визначені Господом Іісусом Христом у Нагірній проповіді. Недарма ж слово блаженство і благо – споріднені слова, а також в цьому ряду із загальним коренем стоїть і слово благородність. Наприклад, внутрішнє смирення, виражене словами “Блаженні убогі духом”, зовні по відношенню до ближніх проявляється в лагідності.

Звичайно ми не можемо відразу досягти досконалості і виконати всі заповіді блаженства, але ми поступово з Божою допомогою можемо сходити від сили в силу. Для цього важливо бути не просто формально християнином і тільки зовні слідувати букві закону. Будемо, улюблені браття і сестри, не просто вірити в Бога, але й будемо вірними Йому. Тоді ми зможемо бути прикладом благородства для інших людей і досягти вічного блаженства на Небі!»

На завершення отець Олександр подякував гостям та учасникам за проявлений інтерес до теми обговорення і нагадав, що наступна «молодіжка» відбудеться наступної неділі, 18 жовтня. Початок молебню о 15.30 в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: