Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

06.02.2018

Митрополит Павел вшанував пам’ять блж. Ксенії Петербурзької

001

У день пам’яті святої блаженної Ксенії Петербурзької Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив ранню Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі обителі. За богослужінням владиці Намісникові співслужили братія і гості монастиря в священному сані. У вівтарі також молилися архієпископи Бучанський Пантелеімон, Ніжинський і Прилуцький Климент.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до пастви з проповіддю, розповівши про особливий подвиг, який брали на себе люди — про подвиг юродства заради Христа. Пояснив владика і те, які справжні ознаки людини, яка юродствує, і вказав на те, що яскравим прикладом юродства заради Христа є свята блаженна Ксенія Петербурзька, яку вшановують в цей день.

Митрополит Павел вказав на важливі моменти житія святої, які і зміцнили її в подвигу. Саме після смерті чоловіка вона, щоб молитовно випросити у Господа прощення гріхів для нього, взяла на себе цей нелегкий подвиг юродства.

«Свята Ксенія творила поклони і молила за мир у всьому світі, — продовжив митрополит Павел, — молилася за свого чоловіка, молилася за своїх батьків, молилася за жителів того міста, де була її земна батьківщина. Господь допомагав їй багато в чому і давав сили для подвигу. І до цього дня безліч людей закликали і закликають свою блаженну Ксенію на допомогу, і вона йде з нами по життю і молить Бога і нас, адже вона стала обраним сосудом Божої благодаті, до якого вдаються віруючі люди.

Господь відкрив їй Свої таємниці, вона володіла безліччю дарів. У всі часи люди приходили до неї як до людини, яка змогла вмістити благодать Божу. Вона своєю молитвою направляла людей на правильні стежки, своїм словом зміцнювала, іноді викривала. До неї приходили всі: студенти, діти, люди похилого віку. У неї просять про народження дітей, їй моляться ті, хто хоче створити християнський шлюб.

Блаженна Ксенія терпіла голод і холод, приниження і насмішки, опльовування з боку оточуючих, і за це Господь дарував їй найвищу нагороду в Своїх чертогах. Вона молиться, щоб Господь зберіг кожну людину на життєвому шляху, тому що може багато молитва праведного. Призвемо ж в цей день ще й ще раз ім’я святої блаженної Ксенії Петербурзької, щоб за її молитвами всім нам принести гідний плід покаяння і досягти тихої пристані Царства Небесного».

Під час богослужіння була вознесена сугуба молитва за мир в Україні.

Після закінчення Літургії були проспівані тропар і величання, а також прочитана молитва блаженній Ксенії Петербурзькій. Владика Павел подякував браттям, які співслужили, за молитви, іменинниць привітав з днем небесної покровительки святої блаженної Ксенії, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і закликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: