Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

03.01.2020

Митрополит Павел звершив читання Різдвяного трипіснця у другий день передсвята

001За традицією в період передсвята Різдва Христового за вечірнім богослужінням звершується читання Різдвяного трипіснця, який є особливим богослужбових текстом Православної Церкви. У тропарях трипіснця розповідається про історію Різдва Христового і про його значення в Домобудівництві нашого спасіння.

Напередодні дня пам’яті святителя Петра, митрополита Київського і всієї Русі чудотворця, у другий день передсвята Різдва Христового, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел на малому повечір’ї звершив читання трипіснця.

Також за вечірнім богослужінням був звершений поліелей святителю Петру. Божий угодник народився на Волині в другій половині XIII століття в благочестивій родині. У 12 років юнак вступив до монастиря. У цьому віці він вже був навчений грамоті, вивчав Священне Писання, писав ікони. Його авторству належить чудотворна ікона Пресвятої Богородиці «Петровська».

Через деякий час з благословення він перебрався в усамітнене місце, де подвизався в подвигах благочестя. Сама Божа Матір обрала того, хто писав Її ікони, щоб поставити на святительську кафедру, явивши Свою волю уві сні іншому претендентові на це місце. Константинопольський Патріарх Афанасій з Собором звів святителя Петра на Київську і всієї Русі митрополію.

Після повернення додому в 1308 році митрополит Петр перебував недовго в напівзруйнованому Києві, але заворушення, що загрожували цьому місту, змусили його, за прикладом його попередника, жити у Володимирі на Клязьмі, а з Володимира попрямувати до Москви.

Багато потрудившись для утвердження Православ’я на ввірених йому землях, 21 грудня 1326 святитель Петр відійшов до Господа, був похований в Успенському соборі Москви. Через 13 років він був прилічений до лику святих.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: