Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

18.02.2019

Митрополит Павел в день пам’яті свт. Феодосія Чернігівського звершив Літургію

У день пам’яті одного з найбільш шанованих святих Православної Церкви святителя Феодосія Чернігівського Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Владиці Намісникові співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Святитель Феодосій народився на початку двадцятих років XVII століття, був дворянського походження. Освіту здобув у Києво-Братській колегії при Київському Богоявленському монастирі міста Києва. Після закінчення навчання майбутній святитель прийняв чернецтво в Свято-Успенській Києво-Печерській обителі з ім’ям Феодосій на честь преподобного Феодосія Печерського, був призначений архідияконом Києво-Софійського собору, а потім став намісником митрополичого кафедрального будинку, далі з благословення він поселяється в Крупицькому монастирі Чернігівської єпархії, біля Батурина, який славився своїм суворим статутом. Там він був рукопокладений в сан ієромонаха. У 1662 році призначений ігуменом Корсунського монастиря в Канівському районі Київської єпархії, а 1664 року святителя призначили настоятелем Видубицького монастиря міста Києва.

Через чотири роки ігумен Феодосій був призначений архімандритом Чернігівського Єлецького Успенського монастиря, а в 1692 році був обраний і рукопокладений правлячим архієреєм на Чернігівську кафедру, на якій і працював до самої своєї блаженної кончини. Відмінними рисами святителя Феодосія були поблажливість, миролюбність, сувора справедливість, глибоке співчуття до тих людей, що зверталися до нього за допомогою і порадою. Помер святитель Феодосій в лютому 1696 року і був похований у Чернігівському Борисоглібському соборі.

«Святитель Феодосій не тільки своїми розумом і своєю ревністю о Христі, але і своєю любов’ю, яку він виявляв і виявляє до всіх, заслужив на ту велику повагу і шанування, які він зараз має серед віруючого народу, — сказав владика Павел, звертаючись до пастви з проповіддю після читання Євангелія. — Він за свого життя повчав свою паству вірою, добрими вчинками і любов’ю. Він не володарював, а своїм особистим прикладом приводив всіх пасомих до тихої пристані Царства Небесного. Святитель Феодосій досяг найголовнішого — святості і вічного перебування з Христом Спасителем. І ми, дорогі браття і сестри, покликані до того ж. Ми маємо велику честь називати себе християнами, бути в сім’ї Христовій, бути спадкоємцями вічного спасіння!»

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Також під час Літургії митрополит Павел рукопоклав в сан ієродиякона насельника Києво-Печерської Лаври монаха Ігнатія.

Після закінчення богослужіння владика Намісник подякував братії, які співслужили, за молитви, хору — за спів, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн, побажавши, «щоб Таїни Христові послужили всім нам в добре здоров’я і вічне спасіння». Також владика попросив паству «не зважаючи на всі випробування, залишатися вірними Святій, Соборній і Апостольській Церкві, не піддаватися на будь-якого роду спокуси, щоб усім нам стати спадкоємцями вічних благ в Царстві Небесному, де всі святі перебувають!» На завершення митрополит Павел призвав на всіх присутніх в храмі Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: