Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

05.02.2023

«…Прийми мене, як митаря, що кається, Спасе»

013У підготовчу до Великого посту Неділю про митаря і фарисея цього року звершується пам’ять новомучеників і сповідників Церкви Руської. Першим священнослужителем у дні гоніння безбожного за віру Христову постраждалим є священномученик Володимир. Митрополита Київського і Галицького було вбито біля воріт Києво-Печерської обителі в 1918 році, а його нетлінні мощі й дотепер почивають у Дальніх печерах Лаври.

Божественну Літургію недільного дня (а напередодні ввечері – всенічне бдіння) у храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського звершив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Під час богослужіння Наміснику Києво-Печерської Лаври співслужили братія та гості монастіря у священному сані.

Після відпуста митрополит Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, нагадавши про подвиг новомучеників та сповідників, пам’ять яких звершувалася цього дня. «Нам, дорогі брати і сестри, треба рівнятися на мучеників і сповідників у любові до Бога і ближнього, зберігати Святу Православну віру і себе у Святій Церкві, щоб і нам стати спадкоємцями Царства Небесного з усіма святими!», – побажав усім, хто молився за богослужінням, Намісник обителі.

Також Божественна Літургія була звершена в лаврській церкві ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість». Богослужіння очолив духівник обителі архімандрит Антоній. Під час Літургії піснеспіви виконав хор КДАіС під керівництвом регента архімандрита Романа.

На заупокійній ектенії у храмах Лаври цього дня підносилися сугубі молитви за всіх померлих, які постраждали за годину гонінь за віру Христову.

Братия і сестри, нагадуємо про те, що післязавтра звершується пам’ять сщмч. Володимира (Богоявленського), митрополита Київського.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння КДАіС

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: