Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Подія

03.07.2019

Митрополит Павел молився у гробниці Свт. Миколая

004

Під час паломницької поїздки Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел разом з українськими паломниками молився біля саркофага, де до 1087 року почивали святі мощі Святителя і Чудотворця Миколая. До завоювання Візантії мусульманами це місто йменувалося Мири і знаходилося в Лікійської області Малої Азії, на даний час ця територія належить Турецькій Республіці та носить назву Демре.

Святитель Миколай жив і ніс своє архіпастирське служіння в другій половині ІІІ століття — першій половині IV століття. Ще за життя він прославився безліччю чудес, був учасником Першого Вселенського Собору і затятим противником лжевчень і єресей. Після смерті мощі святого перебували в кам’яному саркофазі у храмі, зведеному на його честь. У травні 1087 року мощі Святого Миколая були перенесені з Мир Лікійських до міста Барі, на територію сучасної Італії, де почивають і донині. Зараз храм Святителя і Чудотворця Миколая в місті Демре практично зруйнований і там розташовується музей.

«Святитель Миколай є одним з найбільш шанованих святих не тільки Православної Церкви, а й усього християнського світу, — сказав владика Павел, звертаючись до паломників. — Його як Чудотворця вшановують і мусульмани. Він був і залишається великим заступником за всіх нас перед Престолом Господнім. І сьогодні ми звершили свої молитви у того місця, де почивали його святі мощі, там, де сам Святитель Миколай звершував своє служіння, де він проповідував, де він служив, де він молився, де він був добрим пастирем ввіреного йому словесного стада. Нехай же Господь за молитвами Чудотворця Миколая дарує нам добре здоров’я і вічне спасіння, щоб всі ми змогли стати спадкоємцями Царства Небесного!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник паломництво свт.Миколай

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: