Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

" width="100%" height="420" frameborder="0" allowfullscreen>

Богослужіння

23.03.2019

«За Пасією ми не просто згадуємо, але переживаємо страждання Христа»

У п’ятницю ввечері другої седмиці Великого посту під час великого повечір’я в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських була звершена вдруге в цьому році Пасія. Богослужіння очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Під час Пасії у вівтарі молився архієпископ Бучанський Пантелеімон.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до парафіян зі словом проповіді, в якому сказав про особливості звершення Пасхи в Старому Завіті і про те, як її звершив Христос, про останні дні життя Іісуса Христа, про триразове зречення апостола Петра, про страждання, хресну смерть і погребіння Спасителя, після чого продовжив: «Тільки що, слухаючи Євангеліє, ми не просто згадували, але переживали всі ті страшні події в історії людства, які відбувалися майже дві тисячі років тому. Ми разом з апостолами, разом з Жонами Мироносицями, разом з тими благочестивими людьми переживали все те, що довелося претерпіти Христу заради нас і нашого спасіння. Він був відданий на страждання. Якщо людина не захоче, вона ніколи не зрадить Спасителя світу. Все залежить від нас з вами, від стану нашого серця, від нашої віри і від нашої надії і любові до Бога. Ми з вами, дорогі брати і сестри, повинні бути дуже уважні у своєму житті в справах віри, щоб не залишитися нам поза Церквою, яку Господь стяжав такою дорогою ціною — Своєю Кров’ю. Нам потрібно молитися, щоб не залишитися поза цією спасительною огорожею, Церква піклується про людину і веде її по життєвому шляху.

Свята Церква закликає нас в ці дні до особливого покаяння, щоб не бути нам в неробстві, байдужими до свого спасіння. Неробство приводить людину до необдуманих вчинків, і якщо людина нічим не зайнята, в її голову входять різного роду лукаві думки, і дуже страшно, коли вони приводяться в дію! Нам же в ці дні потрібно переосмислити своє життя, будемо молити і просити, щоб ми не стали по той бік, де кричать “Розіпни, розіпни Його”, але зі сльозами покаяння ми могли просити Господа: “Пом’яни мене, Господи, коли прийдеш у Царство Твоє!” І нехай укріпить нас на цьому шляху Спаситель світу!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: