Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

01.01.2020

Намісник Лаври очолив Літургію в новорічну ніч

001Традиційно в ніч з 31 грудня на 1 січня Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив нічну Божественну Літургію в Успенському соборі монастиря. Владиці Наміснику співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до всіх, хто зібрався в храмі в новорічну ніч для молитви: «Ще в старозавітний час Господь встановив всі свята, серед яких і новоліття. Своєю владою Господь встановлює часи і літа для того, щоб могло відбутися літочислення. Господь повелів пророкам і патріархам, що вони повинні були звершувати в той день, коли починалося нове літочислення. 

Сьогодні стрілки годинника переходять ту межу, яку Господь вказав нам. Ми з вами, дорогі брати і сестри, не зустрічаємо і не проводжаємо роки, але через літочислення Господь полегшує наше з вами життя, щоб ми могли проаналізувати, як ми прожили цей рік, що змінилося в нашому житті і як ми повинні змінити своє життя в році прийдешньому.

І ми віримо, що Милосердний Господь неодмінно в це нове літо дарує нам Своє благословення, яке буде для нас спасительним. В першу чергу ми повинні подбати про свою душу і зробити ті справи, щоб відведений нам час земного життя послужив для нашого вічного спасіння.

Сьогодні ми зібралися в цьому святому храмі для того, щоб подякувати Богу за всі Його великі милості й щедроти і попросити у Бога милості на наступний рік!»

Також владика Павел розповів про шанованих в цей день угодників — святого мученика Воніфатія і про преподобного Іллю з граду Мурома, який є одним з найбільш шанованих святих Києво-Печерської Лаври: «Минуло багато часу з моменту їх кончини, але пам’ять про них жива серед людей. Будемо ж, дорогі брати і сестри, молитися святим угодникам, щоб за їх заступництвом Господь дарував нашій країні мир, умиротворив немирних духом і тих, що повстають проти Святої Церкви, а нам всім послав мирне життя, щоб усім нам стати спадкоємцями вічних благ і вічної радості у Царстві Небесному!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні, за її владу та за єдність Православної Церкви, а також особливі подячні молитви за прожитий рік. Також за Літургією Святих Христових Таїн причащалися майже всі люди, що молилися в храмі.

Після закінчення богослужіння митрополит Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав усіх з Новим роком і з днем пам’яті преподобного Іллі з граду Мурома, іменинників — з днем ангела, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн: «Нехай Таїни Христові послужать нам в добре здоров’я і душі спасіння». На завершення владика Павел призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: