Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

04.01.2017

Намісник Лаври очолив нічну Божественну Літургію

У день пам’яті святої великомучениці Анастасії Узорішительниці в ніч з 3 на 4 січня Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні єпископа Ірпінського Климента очолив Літургію в храмі на честь ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість».

Напередодні ввечері в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських митрополит Павел молився за вечірнім богослужінням, під час якого звершив читання канонів.

Під час Літургії підносилися особливі молитви за нарко- та алкозалежних людей.

Після читання Євангелія владика Намісник звернувся до віруючих із проповіддю, в якій наголосив на важливості молитви за ближніх, особливо в нічний час. Сам Господь часто творив молитви вночі.

Господь не порушує волю людини, так як справедливий. Але Він довготерпить і завжди йде назустріч блудному сину, який покаявся, не згадуючи колишніх гріхів. За словами Намісника: «Головне, щоб було прагнення спастися, тоді Господь не залишить, про що свідчить безліч прикладів як в Євангелії, так і житіях святих».

Далі митрополит Павел розповів про боротьбу з ворогом людського спасіння на прикладі страждань заради Христа великомучениці Анастасії Римлянині. Вона молила Бога, щоб Господь зберіг її в чистоті, молилася, щоб бути подібно до птаха вільною від земної прив’язаності. Перебуваючи тепер в Царстві Небесному, вона «…благає Бога, щоб ми отримували все необхідне для тимчасового і вічного життя».

На завершення владика Павел всіх закликав в молитвах просити святих про допомогу, самим же подвизатися в духовній боротьбі з пристрастями. Уподібнюючись святій Анастасії, служити всім ближнім, що знаходяться в найбільш тяжкому становищі: «…так як якщо їм послужимо, то послужимо Самому Христу».

Після закінчення богослужіння митрополит Павел подякував єпископу Клименту, братії і прихожанам за молитви і закликав Боже благословення на всіх, хто молився в цю ніч в храмі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник нічна Літургія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: