Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.04.2017

В останній день Світлої седмиці Намісник Лаври звершив Літургію

У Світлу суботу Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі обителі. Його Високопреосвященству співслужили братія і гості монастиря в священному сані.

Богослужіння останній раз в цьому році випереджалося пасхальними часами і починалося стихами «Хай воскресне Бог», також вперше за всю пасхальну седмицю після Літургії закриються Царські врата і будуть відкриватися тільки в окремі моменти богослужінь.

Після читання євангельського зачала про те, як святий Іоанн Хреститель свідчив про Господа Ісуса Христа, Намісник Лаври звернувся з архіпастирським напуттям до віруючих.

«Велику радість ми розділяємо разом зі святими апостолами після Воскресіння Христового, — сказав владика. — Ми також є учасниками тих великих подій, адже вони не приховані від нас. І ми отримуємо від Бога по Його милості безліч духовних дарів, але часто через сердечне скам’яніння не можемо їх прийняти».

Розповівши про проповіді Іоанна Предтечі, який говорив про Христа, що «Хто зверху приходить, Той над усіма» (Ін. 3:31), митрополит Павел нагадав, що «Господь, прийшовши на землю спасти рід людський,  поєднав землю з Небом».

На закінчення владика Павел побажав усім, щоб «Господь не позбавив нас милостей, просвітив славним Своїм Воскресінням, послав неземну радість, яку дарував Своїй Матері, святим апостолам і учням, а також кожній людині, що йде до Бога».

Після заамвонної молитви була прочитана молитва на роздроблення артоса, який роздрібнили і роздали вірним.

Також був звершений пасхальний хресний хід навколо Успенського собору.

Фото ієродиякона Інокентія (Семенцова), Дмитра Міхно

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник cross procession

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: