Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Подія

01.07.2017

Митрополит Павел звершив молебень перед Барською іконою Пресвятої Богородиці

https://youtu.be/sF6f2-HMqNk

FD8A8422В рамках святкування 25-річчя Харківського Архієрейського Собору по всіх єпархіях Української Православної Церкви пройде хресний хід з новоявленими іконами Божої Матері, які прославилися своїми чудесами після проведення цього історичного Собору 1992 року.

Молебень перед образом Божої Матері, в Хрестовоздвиженському храмі звершив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, глава Синодального відділу у справах монастирів УПЦ митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії монастиря в священному сані.

Після молебню владика Павел звернувся до всіхмолільників зі словом проповіді, в якому сказав, що «…ця ікона незвичайна. У 1993 році одна старенька монахиня попросила свою келійницю спалити полотно, на якому колись була написана ця ікона, але зображення на якій з роками практично зникло. Келійниця не зробила цього і віднесла її в Лавру. При відкритті монастиря і відновленні монашого життя в Лаврі була бідність, але братія поставили цю ікону в оклад. І поступово ікона почала проявлятися на цьому убрусі, на якому ми її сьогодні і бачимо. У 1996 році образ повністю поновився.

Цей образ особливий для нашої святої обителі. Її називають Барською, але ми також називаємо «Барська-Братська», тому що явлена вона була в цій дивовижній обителі. І я вірю, що сьогодні Божа Матір з братією, яка буде її супроводжувати, умиротворить наш народ, напоумить заблукалих, з’єднає всіх навколо Свого Божественного Сина і пошле Своє Материнське благословення.

Будемо молитися, щоб Богородиця, благословивши Свій народ, повернулася в Свою обитель і як Добра Матір, як Заступниця роду християнського і надалі зберігала цю святу обитель, братію Лаври, Предстоятеля нашої Церкви з єпископатом і всіх нас під Своїм Материнським Покровом!»

Крім новоявлених чудотворних ікон єпархії відвідають Печерську обитель такі прославлені не тільки в нашій землі, а й у всьому православному християнському світі чудотворні ікони як «Почаївська», «Святогірська», «Зимненська», «Касперовська» (м. Одеса) та «Охтирська».

Під час хресного ходу перед іконами будуть звершуватися Божественні Літургії та молебні з акафістами, а напередодні святкування Дня Хрещення Київської Русі всі вони прибудуть до Києва, де на Володимирській гірці буде звершено традиційний молебень. Далі хресним ходом ікони будуть перенесені в Києво-Печерську Лавру, в якій буде звершено всенічне бдіння, а в сам день свята — Божественну Літургію.

Детальну інформацію про графік перебування чудотворних ікон Пресвятої Богородиці можна дізнатися на офіційному сайті Синодального інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви, а також на сайтах єпархій УПЦ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник cross procession ікони молебень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: