Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.11.2020

Митрополит Павел і братія вшанували ікону Богородиці «Скоропослушниця»

001У 24-й недільний день після П’ятидесятниці в цьому році звершується святкування на честь чудотворного образу Божої Матері, що іменується «Скоропослушниця». Ця ікона особливо шанується в Лаврі – перед її списком, доставленим чотири роки тому з Гори Афон, регулярно звершується молебень з акафістом в Успенському соборі.

Напередодні святкового дня Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив всенічне бдіння у храмі «Всіх скорботних Радість», а в сам недільний день – Божественну Літургію в церкві на честь всіх преподобних Києво-Печерських. Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон та духовенство монастиря.

Після читання Євангелія владика Павел розповів історію про чудеса, які сотворив Господь Іісус, – про воскресіння дочки Іаіра і зцілення кровоточивої жінки.

«Кожен недільний день – це образ Великої Пасхи, – нагадав Намісник. – Після Воскресіння Христового смерть втратила свою силу, вона вже не панує над людиною. Тепер це тільки сон, дар для людини, щоб вона відпочила від своїх земних справ. Перед нею уже вічність, тому, дорогі браття і сестри, не будемо боятися смерті».

На завершення архіпастирського слова митрополит Павел побажав усім вірянам: «Попросимо, щоб Господь зцілив нас як кровоточиву і почув нас як Іаіра, у якого була воскрешена дочка, щоб і ми воскресли для життя вічного і стали спадкоємцями Царства Небесного!»

Під час Літургії підносилися сугубі молитви про припинення згубної пошесті» і дарування Божої допомоги лікарям.

Також в цей день з благословення Намісника Києво-Печерської Лаври братія Святої Печерської обителі на чолі з духівником монастиря архімандритом Антонієм здійснили паломницьку поїздку в Михайлівський храм в селі Негровці Міжгірського району на Синевирському перевалі. Після закінчення Літургії, яку очолив отець Антоній, був звершений хресний хід з іконою, яку три роки тому передали з Лаври в дар новозбудованого храму.

Після закінчення святкування було звершено славлення перед іконою Богородиці «Скоропослушниця».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братія паломництво ікони

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: