Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

20.05.2019

Братія Лаври служили на батьківщині прп. Антонія

006 У день особливого вшанування Любецької ікони Пресвятої Богородиці братія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври молилися на батьківщині одного з засновників Святої Печерської обителі — преподобного Антонія в місті Любечі. У цей день звершується пам’ять преставлення преподобного Антонія Печерського.

Напередодні ввечері благочинний Лаври архімандрит Антоній у співслужінні настоятеля протоієрея Іоанна, а також братії Києво-Печерської Лаври очолив всенічне бдіння, а в сам день свята — Божественну Літургію в Спасо-Преображенському храмі Любеча, де зараз знаходиться Любецька ікона. За богослужінням було освячено написаний лаврськими іконописцями Любецький образ Пресвятої Богородиці. Надалі ця ікона буде встановлена для поклоніння віруючих в одному з храмів нашої святої обителі.

Любецький образ Пресвятої Богородиці був явлений ще в ХІ столітті і відразу прославився безліччю чудес. Близько 1653 року через загрозу нападу поляків на місто Любеч ікона була доставлена до Києва, де перебувала до 1701 року, після чого образ повернули до Любеча. Про те, наскільки ця ікона була шанована на Русі, говорить той факт, що точний список цього образу був поставлений в кафедральному соборі Київського Митрополита — Софії Київській, де перебуває і по теперішній час.

За Літургією були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Після закінчення Літургії був звершений соборним чином Акафіст перед Любецькою іконою Пресвятої Богородиці.

Також під час відвідування міста Любеча братія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відвідали печеру преподобного Антонія, де святий угодник подвизався під час перебування в цьому місті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

братія паломництво прп.Антоній

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: