Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

02.01.2019

Намісник Лаври вшанував пам’ять св. прав. Іоанна Кронштадтського

001

У день пам’яті святого праведного Іоанна Кронштадтського Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі обителі. Його Високопреосвященству співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Святий праведний Іоанн Кронштадтський був великим подвижником благочестя початку ХХ століття і зараз є одним з найбільш шанованих святих Православної Церкви. Народився майбутній подвижник 19 жовтня 1829 року у селі Сура Архангельської губернії. У 1855 році зі ступенем кандидата богослов’я закінчив Санкт-Петербурзьку духовну академію. У тому ж році був рукопокладений в сан диякона і пресвітера. І на якому би послухові йому не довелося нести своє пастирське служіння, всюди він звершував його з самовідданою жертовною любов’ю до пастви і з вірністю Православній Церкві. Спочатку був рядовим священиком в Андріївському соборі міста Кронштадта, а потім його багаторічним настоятелем. Помер в Кронштадті 20 грудня 1908 року на 80-му році життя. Прилічений до загальноцерковного шанування в лику святих Руською Православною Церквою в 1990 році.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні, припинення ворожнечі та єднання Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братії, які співслужили, і всім, хто зібрався сьогодні в храмі, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників — з днем небесного покровителя, попросив всіх посилити свої молитви за єдність Української Православної Церкви і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: