Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

26.11.2019

Митрополит Павел вшанував пам’ять свт. Іоанна Златоуста

 

001У день пам’яті одного з найбільш шанованих святих Православної Церкви – святителя Іоанна Златоуста Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі монастиря. Його Високопреосвященству співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до всіх, хто молився за богослужінням, зі словом проповіді, в якому розповів про те, ким був святитель Іоанн Златоуст, якою була його юність, яку він отримав освіту, як прийшов до Христа і став єпископом, а також про ті чудеса, які відбувалися і відбуваються за молитвами святителя, після чого продовжив: «Не було і не буде жодної людини, яка б не відчула на собі всесильну допомогу Божу за молитвами святителя Іоанна Златоуста. Він є для нас прикладом віри, прикладом смирення, прикладом справжнього стояння у вірі, але, найголовніше, він завжди з нами в своїх працях і творах. Та Літургія, яку ми звершуємо практично щодня, настільки велика, що ми навіть подумати не можемо, якої честі удостоюється священик, стоячи перед престолом і звершуючи це велике Таїнство. 003

Святитель Іоанн був людиною суворого моральної життя і не міг залишатися осторонь, коли бачив, як хтось відверто грішить проти істини. Він виступив проти імператриці Євдоксії, яка чинила беззаконня в церковній справі. Вона не витримала викриттів, і святитель Іоанн Златоуст був вигнаний з Константинополя. Але він зі смиренням прийняв всі випробування і досяг вічної радості з Богом.

Сьогодні ми з вами, дорогі брати і сестри, як ніколи покликані до молитви і покаяння, подібно до того, як цей подвиг звершив святитель, пам’ять якого ми сьогодні вшановуємо. Він молиться за весь світ, просить за нас милості у Бога. І всі ми є свідками його молитовного заступництва за нас, тому що коли священик стоїть біля вівтаря, коли диякон виголошує молитву, коли хор співає – це все Господь поклав в серце святителя Іоанна Златоуста. Будемо ж ще і ще раз просити святителя Іоанна про його молитви за нас грішних.

Господь дарував йому слова мудрості, слова повчання, слова молитви, і ми повинні намагатися жити і молитися так, як жив великий святитель, щоб за його молитвами всім нам стати спадкоємцями вічних благ і досягти тихої пристані Царства Небесного!»004

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників – з днем ангела, після чого преподав усім, хто молився за богослужінням, архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: