Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

" width="100%" height="420" frameborder="0" allowfullscreen>

Богослужіння

26.04.2019

У Лаврі звершено богослужіння виносу і погребіння Плащаниці

004Велику вечірню з винесенням Плащаниці в Успенському соборі обителі очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії обителі.

Богослужіння з винесенням Плащаниці в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських звершив Священноархімандрит Святої Печерської обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні преосвященних архіпастирів і монастирського духовенства.

Після закінчення братського богослужіння у Великій Церкві владика Намісник звернувся до всіх, хто молився, зі словом проповіді, в якому нагадав історію гріхопадіння прабатьків людського роду і розповів про значення страждань і смерті Господа в справі нашого спасіння, після чого продовжив:

«Сьогодні ми з вами, дорогі браття і сестри, повинні розмірковувати про ті події, які разом з Церквою переживаємо, тому що якщо ми проаналізуємо своє життя, то зрозуміємо, наскільки ми немічні в справі нашого спасіння. І тому Господь сьогодні за нас постраждав, зазнав смерть, був похований. Всі ті, що кричали: “Осанна в вишніх…”, зараз сповнені жовчі і ненависті і волають: “Розіпни, розіпни Його!” Але Господь смиренно все приймає.

Все це Він зробив з великої любові і милосердя до занепалого людського роду. Бог дав нам життя, Він дарував нам Свій образ, але ми не послухалися Його заповідей і забули про Його любов. Він став нашим Викупителем, Він дає Своє життя для нашого спасіння. Він сходить в пекло землі, щоб зруйнувати узи пекла і ввести людину в Царство Небесне. Христос Своєю Божественною силою роздер сили пекла і знищив узи смерті.
Сьогодні людство покладає до гробу Свого Господа і Спасителя. Припадаючи до Плащаниці, схиляючись перед Тілом Христа, ми чуємо печаль, плач і страждання Божої Матері, і разом з Церквою переживаємо всі ці події. Незважаючи на всі наші гріхи і прогрішення ми повинні пам’ятати, що Іісус Христос є Світло, Істина і Правда, і якщо ми Його приймаємо як Свого Спасителя, то уподібнюємося не книжникам і фарисеям, що розп’яли Його, але тим людям, які завжди були поруч з Ним навіть до Його смерті і погребіння.

Давайте ж в цей день принесемо Христу своє покаяння, змінимо своє життя, постараємося відійти від гріха і прийдемо до світла, наповнимо наші серця добром і милосердям, будемо носити тягарі один одного і таким чином виконувати заповіді Христові. Він чекає кожного з нас, в Ньому — наша Відрада і Розрада. І яка радість для нас, що ми є християни, що ми є члени Святої, Соборної і Апостольської Церкви, що ми маємо Істину перед своїми очима. Помолимося ж, браття і сестри, щоб Господь і нас не позбавив Свого Вічного Царства і зробив всіх нас спадкоємцями вічних Своїх благ!»

Далі митрополит Павел з братією Лаври звершили мале повечір’я з Каноном «Про розп’яття Господа і на плач Пресвятої Богородиці».

Увечері того ж дня в Трапезному храмі була звершена утреня з Чином погребіння Плащаниці, яку очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні Намісника обителі митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, архієпископа Бучанського Пантелеімона, ректора КДАіС єпископа Білогородського Сильвестра і братії Києво-Печерської Лаври у священному сані.

Після співу великого славослів’я всі присутні разом з Першосвятителем пройшли хресним ходом навколо Успенського собору з Плащаницею Спасителя.

Братське богослужіння з похованням Плащаниці і хресним ходом буде звершено вночі з п’ятниці на суботу у Великій церкві.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник відео братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: