Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

06.05.2017

«Великого Царя воїне Георгіє, радуйся і веселися»

У день пам’яті святого славного великомученика Георгія Побідоносця Намісник Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Георгіївському соборному храмі Городницького монастиря селища Городниця Новоград-Волинського району Житомирської області. Його Високопреосвященству співслужили архієпископи Миколай Білогородський, Пантелеімон Бучанський, Никодим Житомирський і Новоград-Волинський, Іларій Макарівський, Олександр Городницький; єпископи Климент Ірпінський, Варсонофій Бородянський, Олексій Вознесенський і Первомайський.

Після звершення хресного ходу Намісник Лаври подякував духовенству, яке співслужило, за молитви і привітав ігуменю Городницького монастиря Зою з сестрами, а також численних парафіян з престольним святом. Нагадавши про мученицькі страждання святого Христового воїна, владика побажав усім безперестанного заступництва вмч. Георгія Побідоносця.

У Лаврі напередодні свята були звершені всенічне бдіння з літією, а в сам день — Літургія у Хрестовоздвиженському храмі. Богослужіння очолив благочинний обителі архімандрит Антоній у співслужінні братії і гостей обителі в священному сані.

Після запричастного стиха архімандрит Феодосій розповів про про душевні якості, які з’єднують нас з Богом, і з якими постійно борються сили зла. «Цнотливість, смиренність, покірливість, інші доброчесності є в людині тим, з чим постійно бореться ненависник добра диявол, спокушаючи, вводячи в гріх. Полем цієї невидимої війни є серце людини. А допомагає нам в ній Господь, який сказав: «Будь вірний до смерти, і Я тобі дам вінця життя!» (Об’яв. 2:10).

Але крім внутрішньої боротьби християнин піддається спокусам ззовні з боку світу. Тому ми покликані жити і завжди залишатися вірними своїй вірі: «Отже, кожного, хто Мене визнає перед людьми, того перед Небесним Отцем Моїм визнаю й Я. Хто ж Мене відцурається перед людьми, того й Я відцураюся перед Небесним Отцем Моїм» (Мв. 10:32-33). До внутрішньої і зовнішньої боротьби зі злом і закликає нас великомученик Георгій, і «за його молитвами нехай укріпить нас Господь, щоб успадкувати життя вічне», — завершив отець Феодосій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: