Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

03.03.2017

Намісник Лаври звершив Літургію свт. Григорія Двоєслова в Хрестовоздвиженському храмі

000У п’ятницю першої седмиці Великого посту митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел після уставного богослужіння в «Теплому» храмі Всіх преподобних Печерських очолив Літургію Передосвячених Дарів у Хрестовоздвиженському храмі монастиря. Наміснику Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври співслужили благочинний архімандрит Антоній і братія монастиря в священному сані.

Згідно з традицією Православної Церкви після закінчення Літургії Передосвячених Дарів був прочитаний молебний Канон святому великомученику Феодору Тирону і освячено коливо. Встановлюється це в спогад про те, як безбожний імператор Юліан Відступник, який правив у 361-363 рр. після Різдва Христового, наказав окропляти всю їжу в місті ідоложертовною кров’ю в перший тиждень Великого посту, щоб осоромити християн, які могли купити їжу, не знаючи, чим вона окроплена.

Тоді Константинопольському архієпископу Євдоксію з’явився уві сні святий Феодор Тирон і розповів про те, що задумав імператор. Також він повелів їсти в ці дні тільки коливо. Звичай цей у спогад про диво святого великомученика Феодора Тирона зберігається Православною Церквою і до цього дня.

Після закінчення богослужіння митрополит Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Святих Христових Таїн і закликав на всіх Боже благословення.

Фото ієромонаха Симона (Новікова) та Юрія Томанюка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння освячення

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: